Tess rašė:
Loreta rašė: Eau de Parfum Spray - parfumuotas (kvapusis) vanduo
Eau de Toilette Spray - tualetinis vanduo
O kas geriau iš šitų?
Taigi Tess, neaišku ko tu nori - kvepalų ar tik jų pakaitalo
Kvepalai, parfumuotas vanduo ir tualetinis vanduo skiriasi grynųjų kvepalų koncentracija šiuose produktuose. Visiškai grynų kvepalų nebūna išvis - tai per daug stiprus ekstraktas.
Žinoma, iš šių dviejų, ką čia nurodei, pirk parfumuotą vandenį arba kvepalus. Pasiskaityk, kokia jame yra kvepalų koncentracija procentais. Paprastai būna iki 30%.
Gi tualetinis vanduo būna iki 6%.
Tai spręsk pati...
Paskaityk apie kvepalų koncentraciją:
KVAPIŲJŲ MEDŽIAGŲ KONCENTRACIJA
Parfumerijos gaminiai pagal jų sudėtyje esančių kvapiųjų medžiagų koncentraciją skirstomi į kvepalus, kvapųjį vandenį, tualetinį vandenį, kvapųjį kremą ir dezodorantą bei odekoloną.
Kvepalai
Kvepalų sudėtyje yra 12–30 proc. aromatinių medžiagų. Kvepalai turi stiprų, ilgai išliekantį (12–24 val.) kvapą, todėl jais patartina kvepintis vakare. Stiprus kvepalų dvelksmas gali nustebinti jūsų artimuosius taip pat, kaip ir puikūs jūsų drabužiai bei aksesuarai.
Kvapusis vanduo
Kvapiojo vandens, dar vadinamo parfumuotu vandeniu, sudėtyje yra 6–12 proc. aromatinių medžiagų. Pasikvepinus kvapiuoju vandeniu, kvapas išlieka gana ilgai – 6–8 val.
Tualetinis vanduo
Jo sudėtyje yra iki 6 proc. aromatinių medžiagų. Tualetinį vandenį geriausiai naudoti dieną, nes jame mažesnė aromatinių medžiagų koncentracija. Jų kvapas išsilaiko 3–6 val., tačiau kvepalų gamintojai išpilsto juos ir mažais kiekiais, todėl nedidelį tualetinio vandens buteliuką galima visada nešiotis rankinėje. Gaivus tualetinio vandens kvapas dažniausiai būna silpnas ir greitai išgaruoja, tad jį galima keisti kvapiuoju tualetiniu vandeniu, bet ne kvepalais.
Kvapusis kremas ir dezodorantas
Jų sudėtyje yra iki 4 proc. aromatinių medžiagų. Kvapieji dezodorantai papildo parfumerijos liniją. Naudojant to paties kvapo kvapiuosius kūno priežiūros produktus, kvapas išlieka gerokai ilgiau. Parfumerijos specialistai teigia: „Jeigu jūs save mylite ir jeigu leidžia finansinės galimybės, patariame naudoti tos pačios kvapų serijos dezodorantą, kūno kremą ir dušo želę“.
Odekolonas
Prancūzijoje odekolonas taip pat vadinamas tualetiniu vandeniu „eau de toilette“, kadangi jo sudėtis yra tokia pati. Skirtumas tik tas, kad pavadinimas „eau de toilette“ yra dažniausiai vartojamas gaminant moteriškus kvepalus, o pavadinimas „eau de cologne“ – vyriškos parfumerijos produktus. Žinoma, pasitaiko ir išimčių. Prabangi vyriška parfumerija vadinama tik „eau de toilette“. Paprastai odekolonas naudojamas kaip gaivinanti, dezinfekuojanti priemonė, o tualetinis vanduo – kaip kvapą suteikianti priemonė
www.sarma.lt/index.php/pageid/209