Tininga rašė:
AleksK rašė:
Iš samprotavimų supratau kad yra dvi pozicijos, kaip skačiuoti atostoginius. Realiai taip, juk 09 mėn. VDU mes sužinome mėn. gale, arba nebent imti tik tą gabaliuką iki atostogų pradžios, kad tarkim išmokėti iki išeinant atostogų. Na šiuo atveju atostoginiai mokami kartu su DU pagal prašymą už 09 mėn. Tai vieningos nuomonės nėra :) Atleidžiant, sutinku, kad reikėtų imti visą dirbtą likotarpį, o skaičiuojant atostoginius reiškia svarstytina?
Įdedu dar Mokesčių suflerio nuomonę:
Tačiau atkreipsime dėmesį, kad, sistemiškai vertinant Aprašo nuostatas, galima daryti išvadą, kad 5.7 punktas yra specialiai parašytas tokiems atvejams, kaip nurodyta klausime, kai „darbuotojas įmonėje dirbo mažiau kaip 3 mėnesius“. Šis Aprašo punktas aiškus ir vienareikšmis, todėl nagrinėjamoje situacijoje ir turėtų būti taikomas. O antroji taisyklė, nustatyta Aprašo 5.13 punkte, turėtų būti taikoma tokiais atvejais, kurių LRV nutarimu patvirtintas Aprašas tiesiogiai nereglamentuoja.
Dar apie "nežinomą" darbo užmokestį:
Tai, kad įmonė laiku negali apskaičiuoti mėnesio atlyginimo, paprastai nėra priežastis taikyti kitokią nei Vyriausybės nustatytą VDU apskaičiavimo tvarką. Juo labiau kad vieno darbuotojo, kuriam reikia apskaičiuoti vidutinį atlyginimą, duomenis apie jo dirbtą laiką gauti įmanoma. Taip pat įmanoma apskaičiuoti ir jo mėnesio atlyginimą. Galbūt tam reikia nustatyti atitinkamus procesus.
a) Formuluotė vienareikšmiška 5.2 p. "Kai atleidžiamo iš įmonės darbuotojo paskutinė darbo įmonėje (atleidimo iš darbo) diena sutampa su paskutine to mėnesio darbo diena pagal darbuotojo darbo (pamainos) grafiką, šis mėnuo įtraukiamas į skaičiuojamąjį laikotarpį.", o 5.7 p. nieko panašaus nėra.
b) Laiku užmokestis skaičiuojamas pasibaigus mėnesiui. Laiku paskaičiuoti gali. O vat skaičiuoti nelaiku, viduryje mėnesio, kai neaišku kaip toliau darbuotojas dirbs, neįmanoma ir joks teisės aktas to nereikalauja. Kad ir banali tarifų laiptų sistema nuo rezultato - kol mėnuo nepasibaigs, nežinosi, kurį tarifą taikyti.
Įstatymas negali reikalauti neįmanomo, todėl vienintelė logiška taisyklė būtų - kurį mėnesį priskaičiavai už tą ir yra priskaičiuota. Jei tai ne 5.2 p. išimtis, imi 3 (ar mažiau, jei dirbo mažiau) mėnesių prieš tą mėnesį.