Vienos minties rezultatai
Vargu ar kas nors galėtų pasakyti, kam ir kokiomis aplinkybėmis pirmą kartą toptelėjo į galvą mintis nutraukti savo gyvybę. XX ir XXI amžių sandūroje savižudybės labai paplito - ir Lietuvoje, ir svetur. Pasaulinės sveikatos organizacijos (WHO) duomenimis, pasaulyje per metus nusižudo per 1 mln. žmonių. WHO tinklapyje (www5.who.int/) pateikiamame savižudybių skaičiaus žemėlapyje visos pasaulio šalys suskirstytos į keturias grupes - šalis, kur per metus 100 tūkst. gyventojų tenka daugiau kaip 13 savižudybių (Australija, Kinija, Rusija ir didžioji dalis Europos, įskaitant Lietuvą), šalis, kur šis rodiklis yra nuo 6,5 iki 13 (Indija, JAV, Kanada), šalis, kur jis yra iki 6,5 (Pietų ir Lotynų Amerika), ir šalis, apie kurias WHO tokios informacijos neturi (Afrika).
Norintieji išsamiau susipažinti su savižudybės istorija ir požiūrio į ją ypatumais skirtingose religijose bei visuomeninėse santvarkose gali apsilankyti savižudybės žinyne (
www.a1b2c3.com/suilodge/index.htm), kurio šeimininkas, domenų registravimo sistemos "Vardas.lt" duomenimis, yra Kanados pilietis Martinas Willoughby. Jau pirmojoje eilutėje perspėjama: "Tai nėra savižudybių prevencijai skirtas tinklapis, o žinynas. Jeigu jaučiatės taip, lyg norėtumėte žudytis, prašome kreiptis į samariečius". Šioje žiniasklaidos objektyvumo principus išties atitinkančioje svetainėje pateikiami ne tik įdomūs tekstai (anglų kalba), bet ir aibė nuorodų - pradedant savižudybių prevencijos pradininkės Anglijos samariečių organizacijos svetaine, baigiant keletu tinklapių ir "ratelių", kurie skelbiasi esantys "už savižudybę". Čia rasite ir citatų - už savižudybę, prieš savižudybę ar, pavyzdžiui: "Noriu nusižudyti. Tačiau nenoriu būti miręs. Tiksliau, aš noriu būti miręs, tačiau ne visiems laikams. Aš tik norėčiau pabūti miręs iki savo aštuonioliktojo gimtadienio" (Penkiolikmetis).
GAL NORAS PRAEIS...