Pasidalinsiu savo patirtimi.
Kiekviena įmonė man yra savita, su savo specifika, todėl žiūriu į kiekvieną individualiai. Kaip taisyklė, kai imiesi darbo, tai nežinai kiek paimti už jį. Tokiais atvejais visada sakau taip klientui: padirbsiu kokius du-tris mėnesius ir pasakysiu kiek tas darbas vertas. Tuos kelis mėnesius dirbu už darbdavio pasiūlytą atlygį, bet, žinoma, proto ribose nurodytą atlygį, kurį įvertinu iš patirties kiek jis galėtų kainuoti. Galit pasikliauti nuojauta, jei neturit supratimo kiek, savigarba pakuždės
. Jei darbdavys irgi nežino (pvz. naujai įkurta įmonė), tada nustatau minimalią kainą pagal darbuotojų skaičių (30€ už darbuotoją) plius niuansai dėl IT, kasa, EKA, sąskaitų kiekiai. Darbdaviai, aišku, pasiklausinėja kitų darbdavių ar buhalterių, ir maždaug, kaip taisyklė, atlygį numažina.
Imuosi darbo. Fiksuoju savo dirbtas darbo valandas su konkrečia įmone. Visokius nukrypimus nuo normalaus darbo laiko (konsultavimasis dėl kažkokios specifinės problemos VMI, Sodros ir t.t., ar kavos atsigėrimai su darbdaviu ir pasikalbėjimai nefiksuojami). Žodžiu, eliminuoju visokius nukrypimus nuo normalių darbo sąlygų, sąžiningai fiksuoju tik ūkines operacijas ir ūkinius įvykius kaip parašyta Buhalterinės apskaitos įstatyme
Po kelių tokių mėnesių darbo suskaičiuoju vidutiniškai kiek valandų suvalgo konkreti įmonė per mėnesį. Ateina momentas kai reikia pasakyti savo atlygį. Kiek kainuoja buhalterio darbo valanda? Šitoj vietoj vadovaujuosi statistikos departamento info: vidutinis darbo valandos brutto atlygis finansų sektoriuje - apie 8 €. Na o kiek gaunasi netto į rankas pasiskaičiuokite.
P.S. Ne visais atvejais darbdaviai sutinka mokėti tiek kiek pasakau. Tada bandau keisti darbo organizavimą perdalijant kažkokius darbus nuo savo pečių ant darbdavio. Kartais tenka ir užsispirti - irgi padeda, klientas paburba ir nusileidžia. Visada dirbu su keletas įmonių, jei kokia "varna nuo mieto, tai kita į vietą".