Padėkite išsiaiškinti: analizuoju gyvybės draudimo apmokęstinimo ypatumus, kai naudos gavėjas darbuotojas, o įmokas moka įmonė. Išsiaiškinau, kad jei sutartis sudaroma ilgiau nei 10 m. ir įmokos suma neviršija 25 proc. DU, tai GPM ir sodros mokesčio neatsiranda. Kaip suprantu, ta nauda yra laikoma pajamomis natūra, t.y. tai GPM objektas. Kadangi patenka į gpm lengvatą, tai gpm nemoka. Pelno mokesčio atžvilgius suprantu, bet kokiu atveju, ar tai naudos gavėjas įmonė, ar darbuotojas, tai bus leidžiami atskaitymai (nes ta nauda yra pajamos natūra). Štai toliau ir atsiranda nesusivokimas. Jei klystu, pataisykite:
1. Tarkim įvyksta įvykis-sužalojimas, ir darbuotojas gauna išmoką, neapmokestinama gpm.
2. Darbuotojas miršta, ir įmonė gauna išmoką, tai leidžiamiems atskaitymams priskirta suma bus apmokęstinamosios pajamos. Jei gauna išmoką paveldėtojas, tai neapsimokęstins.
3.Jei darbuotojas išeina iš darbo, ir sutaria, kad bus pakeista draudimo sutartis, kad draudėjas jis pats, tai kaip su tais priskirtais leidžiamais atskaitymais? O jei sutartyje keičiama, tik darbuotojas kaip su prieš tai sumokėtomis įmokomos, kaip suprantu išlieka leidžiami atskaitymai?
4. Visai neaišku, kaip su nutraukimu. Jei nutraukiama sutartis, ir grąžinama dalis įmokų įmonei ar darbuotojui.