Skela rašė:
Sveiki. Suminė darbo laiko apskaita, atlygis valandinis (bet dirba pilnu etatu). Jei darbuotojas turėjo mamadienį ar reikia tą dieną (8 val.) išminusuoti iš normos valandų sumuojant ataskaitinio laikotarpio darbo laiko normą? Kai išminusuoju gaunasi, kad atsiranda per 4 mėn. viršvalandžiai, tai valdžia sako neminusuok, mažiau reikės mokėti viršvalandžių. Gal galite kas paaiškinti ir pridėti citatų iš „maldaknygių“.
VDI savo medžiagoje mini tik ligą ar atostogas, bet vadovaudamiesi darbo kodekse įtvirtintu protingumo principu, netraukiame ir visokių kitokių neatvykimų, kurių jie čia neišvardijo :)
Nacionaliniuose teisės aktuose, reglamentuojančiuose suminę darbo laiko apskaitą, nėra aptariama, ar darbuotojo ligos ir / ar atostogų laikotarpis yra įskaičiuojamas į apskaitinį laikotarpį, tačiau Direktyvos 2003/88/EB 16 straipsnio b punkto 2 dalyje yra įtvirtinta, kad darbuotojo nedarbingumo ir / ar atostogų laikotarpis nėra traukiamas į suminės darbo laiko apskaitos laikotarpį.
Remiantis išdėstytu, darbdavys, siekdamas apskaičiuoti maksimalų valandų skaičių (pagal 40 valandų darbo savaitės trukmę) per apskaitinį laikotarpį nurodytam darbuotojui, turėtų neįtraukti nei ligos, nei atostogų laikotarpių. Pavyzdžiui, suminė darbo laiko apskaita padaliniui yra įvedama vienam mėnesiui, per kurį padalinio darbuotojas sirgo/atostogavo 4 dienas. Darbdavys, siekdamas apskaičiuoti kiek per apskaitinį laikotarpį priklausė dirbti minimam darbuotojui (pagal 40 valandų darbo savaitės trukmę), turėtų apskaičiuoti kiek buvo tą mėnesį darbo dienų, neįtraukiant į minimą laikotarpį ligos ir atostogų laikotarpių, ir gautą darbo dienų skaičių padauginti iš 8 valandų. Gauta valandų suma yra maksimalus (pagal 40 valandų darbo savaitės trukmę) nurodytam darbuotojui suminės darbo laiko apskaitos laikotarpiu darbo laikas, o jį viršijantis darbo laikas yra laikomas viršvalandžiais.