GONTA rašė:
Rainis rašė: Apmokestinimo taisyklės skiriasi. Aiškiai rašykite, apie kokius - Lietuvos ar užsienio dienpinigius klausiate.
Ir apie vienus, ir apie kitus
Nes situacijų visokių bus
Apskaičiuojant
Lietuvoje komandiruočių kompensacijas, neapmokestinamas GPM, bendra dienpinigių suma per mėnesį turi neviršyti 50 proc. darbuotojui nustatyto (
DS) darbo užmokesčio arba darbo užmokesčio, apskaičiuoto taikant valandinį tarifinį atlygį. Ši nuostata netaikoma, kai dienpinigiai išmokami individualių įmonių savininkams, nes jų darbas negrindžiamas darbo sutartimi. Vadinasi, dienpinigių suma per mėnesį turi būti palyginama su DS nustatytu mėnesiniu DU ar DU, apskaičiuotu taikant tarifinį atlygį. Dienpinigių sumą priskiriant komandiruočių kompensacijoms, neapmokestinamoms GPM, nebe atsižvelgiama į tai, kiek dienų tą mėnesį darbuotojas sirgo ar buvo išėjęs mokamų ar nemokamų atostogų. Taip pat bendra dienpinigių suma per mėnesį neviršija 50 proc. darbuotojui nustatyto DU, neapmokestinami ir VSD įmokomis bei įmokomis į Garantinį fondą.
Komandiruotė užsienyje. Jei darbuotojui priskaičiuotas DU yra didesnis už MMA, padaugintą iš 1.3 koeficiento,t.y. didesnis už 1040 Lt, per mėnesį priskaičiuotų ir išmokėtų dienpinigių suma nelyginama su darbuotojui nustatytu darbo užmokesčiu, t.y. visa dienpinigių suma, apskaičiuota taikant LR finansų ministro nustatytas dienpinigių normas, priskiriama komandiruočių kompensacijoms, kurios neapmokestinamos GPM, VSD įmokomis ir įmokomis į Garantinį fondą.
Jei darbuotojui nustatytas mėnesinis atlyginimas yra 1040 Lt ar mažesnis, bendra neapmokestinamų dienpinigių suma per mėnesį neturi viršyti 50 proc. darbuotojui nustatyto atlyginimo. Dienpinigių suma, viršijanti 50 proc. darbuotojui nustatyto atlyginimo, apmokestinami GPMĮ nustatyta tvarka.