Tininga rašė:
admin123 rašė:
na ka gi, naujas kodeksas priimtas
gal jau kas nagrinėjos kaip skaiciuosime atostogas?
kokia bus formulė, kai atostogos nekaups atostogu, o juk bus ivairiu variantu, kada zmogus einamais metais atostogaus uz praejusius laikotarpius ir panasiai...
???
ar dar per anksti klausiu?
Čia labai detaliai paaiškinta. Įskaitant ir kai kuriuos melus kalbant apie atostogas
www.delfi.lt/verslas/verslas/naujoji-tvarka...
na del perskaiciavimo nera taip baisu, kaip neaisku ir baisu dėl va ko (juk is esmes keiciasi ir atostogu skaiciavimo formule, ir atostogu stažas):
127 straipsnis. Teisė į visos trukmės kasmetines atostogas ar jų dalį
1. Teisė į visos trukmės kasmetines atostogas atsiranda
išdirbus visų darbo metams tenkančių darbo dienų skaičių, atėmus tiems metams tenkančių kasmetinių atostogų darbo dienų skaičių.
2. Teisė pasinaudoti dalimi kasmetinių atostogų (arba gauti piniginę kompensaciją už jas šio kodekso nustatytu atveju) atsiranda, kai darbuotojas įgauna teisę į bent vienos darbo dienos trukmės atostogas.
3. Darbo metai, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, prasideda nuo darbuotojo darbo pagal darbo sutartį pradžios.
4.
Į darbo metams, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, tenkančių darbo dienų skaičių įskaitoma:
1) faktiškai dirbtos darbo dienos ir darbo laikas, nurodytas šio kodekso 111 straipsnio 2 dalyje;
2) darbo dienos komandiruotėje;
3) darbo dienos, kuriomis nedirbta dėl darbuotojo laikinojo nedarbingumo, sergančių šeimos narių slaugymo, nėštumo ir gimdymo atostogų, tėvystės atostogų, mokymosi atostogų;
4) iki dešimt darbo dienų trukmės per metus suteiktos nemokamos atostogos darbuotojo prašymu ir su darbdavio sutikimu, taip pat kitos šio kodekso 137 straipsnio 1 dalyje nurodyto termino suteiktos nemokamos atostogos;
5) kūrybinės atostogos, jeigu dėl to susitariama šalių susitarimu ar tai numatyta darbo teisės normose;
6) teisėto streiko laikas;
7) priverstinės pravaikštos laikas;
8) laikas visuomeninėms valstybinėms, piliečio ar kitoms pareigoms vykdyti;
9) papildomas poilsio laikas tėvams, auginantiems vaikus;
10) darbuotojų atstovavimą įgyvendinančių asmenų pareigų vykdymo laikas ir laikas jų mokymui ir švietimui (šio kodekso 168 straipsnio 1 ir 2 dalys);
11) kiti įstatymų nustatyti laikotarpiai.
5. Teisė pasinaudoti visomis ar dalimi kasmetinių atostogų (arba gauti piniginę kompensaciją už jas šio kodekso nustatytu atveju) prarandama praėjus trejiems metams nuo kalendorinių metų, kuriais buvo įgyta teisė į visos trukmės kasmetines atostogas, pabaigos, išskyrus atvejus, kai darbuotojas faktiškai negalėjo jomis pasinaudoti.
6. Kasmetines atostogas pakeisti pinigine kompensacija draudžiama, išskyrus darbo santykių pasibaigimą, kai darbuotojui sumokama kompensacija už nepanaudotas visos trukmės kasmetines atostogas ar jų dalį, su šio straipsnio 5 dalyje nustatytais apribojimais.
Tai kaip reikės skaičiuoti kiek priklauso kasmetiniu atostogų kad ir naujam darbuotojui priimtam sakykim nuo 2017. 02.14 dienos
Pvz. darbuotojo darbo metai: 2017.02.14 - 2018.02.13. tai kai jis isdirbs visas darbo dienas (darbo dienų per darbo metus 252), t.y. 232 d.d. jam priklauso 20 d.d. kasmetiniu atostogu. Reiškia gali atostogauti nuo 2018.01.17 iki 2018.02.13 d.
Bet sakykim dėl tam tikrų aplinkybių žmogus atostogų išeina tik 2018.04.04 d. 20 d.d. ir atostogauja iki 2018.04.29 d. imtinai.
Dar kurį laiką padirba grįžęs iš atostogų ir prašo atleisti iš darbo nuo 2018.05.15 d.
Kiek jam priklauso nepanaudotų kasmetinių atostogų?
nebesuprantu kaip apskaiciuoti?