Cha-cha rašė: Lietuviškąjį PVM pardavimo ir pirkimo reikia skaičiuoti tuo atveju, jeigu pavyzdžius parduosit. Jei ir toliau išdalinsit kaip pavyzdžius, reikia dar atsižvelgti į vertę, kurios dydį reglamentuoja 2002 m. LRV nutarimas 861. ES PVM-ą traukčiau į neleidžiamus. Mano programa pajamuoja ir prekes su nuline verte, o pardavus atsiranda tik pajamos.
Nesutinku - kad Lietuviškąjį pirkimo PVM ir pardavimo reikia skaičiuoti tik tada jei prekė parduotime. Pvz. Pirkau iš ES prekes, kurias norejau parduoti bet dali panaudojai reprezentacijai ar sunaudojau imonės viduje - tai ka PVM neskaičiuoti, Nemanau taip prieštarautu PVMĮ 4[1]str.
Del nemokamai gautų prekių iš mokestinės pusės sutinku su Loreta arba galimas kitoks variantas kaip teigė VMI - nemokamai gautų prekių vertė mokestinių požiūriu = 0 - taigi galima vesti tik kiekine apskaitą.
Kitas dalykas pagal -21 nurodo kad dotacijomis pripažįstamas - nemokamai gautas turtas - taigi šios pavyzdžius manau Fin. apskaitoje reikia atvaizduoti kaip dotacija. Galima taikyti dotacijos susijusios su turtu analogija - Dotacijos naukinimas pagal Prekiu isdalinima