N-pippi rašė:
Žmonės gerieji, pamokinkit mane kaip elgtis su valiuta.
Pirkom prekę USD 39,95 (s/f išrašyta 20 d.), už kurią darbuotojas sumokėjo asmenine kortele. Atnešė banko išrašą, kuriame matosi, kad 14 dieną mokėta EUR 36,59 14, o valiutavimo data yra 17 d.
Su korespondencijom, prašau, jei kas nepatingės.
Visų pirma, kas yra tas "valiutavimas"? Net žodyne tikslinausi, tai netaisyklingas, neapibrėžtas terminas ir buhalterių nenaudojimas, bent aš jį pirmą kartą matau.
"Netaisyklingas. Tai gali būti aprūpinimas valiuta, valiutos perdavimas, pinigų (valiutos) pervedimas, pavedimo vykdymas, lėšų įskaitymas ir pan., – nelygu, koks kontekstas."
Taigi nežinant konteksto, ir klausimas tamstos lieka neaiškus.
O iš jūsų ankstesnių klausimų matau, kad operacijos su valiuta jums dar labai neaiškios. Todėl bandau paaiškinti gal jau ne pirmą kartą atskirais punktais:
1) Pirkote prekę, sąskaita už ją išrašyta kažkokio mėnesio 20-ą dieną. Pasižiūrite tos dienos USD kursą ir užpajamuojate ją, perskaičiavusi į eurus. Įrašai apskaitoje: D 2 kl Prekės K 4 kl Skola tiekėjui.
2) Atneša atskaitingas asmuo savo asmeninio banko pavedimo kopiją (14-os dienos mokėjimas). Įrašas apskaitoje D 4 kl Skolos tiekėjams K 2 kl Atskaitingi asmenys.
3) Tikriausiai pasirodys, kad su tuo pardavėju (tiekėju) atsiskaityta nekorektiškai. Tuomet skirtumą tarp apmokėjimo ir skolos eurais priskiriate valiutos kurso pokyčiui - teigiamam arba neigiamam. Jei matysite, kad tiekėjui eurais apmokėta per daug: D 6 kl Neigiamas valiutos kurso pokytis K 4 kl Skola tiekėjams. Jei sumokėta (eurais) mažiau, negu apskaičiuota: D 4 kl Skola tiekėjams K 5 kl Teigiamas valiutos kurso pokytis. Vienžo, kad neliktų nei skolos, nei permokos.
O tą "valiutavimą" meskite iš savo žodyno.