Tininga rašė:
Na, susivėlėte jūs visai... Darbuotojo dirbtą laiką žymite pagal faktą. Ir niekaip kitaip. Savaitgalių niekaip išskaičiuoti nereikia: jie, jei dirbama pagal grafiką, yra paprastos darbo dienos, ir paprastai apmokamos. Šventinės valandos, be abejo, apmokamos dvigubai, naktinės - 1,5.
Pasibaigus apskaitiniam laikotarpiui darbuotojo faktiškai dirbtas valandas lyginate su standartiniu darbo laiku (8 val./5 d.d. savaitė) - kas viršijo, apmokate kaip viršvalandžius, ko trūksta - kaip prastovą.
Jei buvo neatvykimų (jie neatvykimų skiltyje žymimi pagal tą standartinį darbo laiką, pvz. sirgus savaitę ten įrašysite 40 val.) - neatvykimų valandomis sumažės apskaitinio laikotarpio nustatytųjų (standartinių) valandų skaičius.
Patikėkit, aš nuo vakar iki dabar bandau perprasti tą suminę darbo laiko apskaitą, tačiau mano jėgos senka... Pirmiausia tai ačiū, kad užvedėte ant kelio.
Na jei nesupyksit baisiai, tai norėčiau dar keletą klausimų išsiaiškinti/patvirtinti/paneigti.
Įmonėje darbuotojas nustatytas nevalandinis darbo užmokestis, o motyvacinis.
1. Kuomet skaičiuoju vidutinį darbo užmokestį atostoginiams, išeitinei išmokai, nepanaudotoms atostogoms ar reikia imti motyvacinis DU+viršvalandžiai+DU už šventines dienas (3 mėn.) / faktiškai dirbtų dienų skaičiaus (3 mėn.) ar tik motyvacinis DU (3 mėn.) / faktiškai dirbtų dienų skaičiaus (3 mėn.)?
2. Skaičiuojant suminius viršvalandžius (4 mėn. laikotarpis) reikia imti motyvacinis DU+viršvalandžiai+DU už šventines dienas (3 mėn.) / nustatytos darbo valandos ar faktiškai dirbtos darbo valandos (3 mėn.)?