Ačiū, kad atsiliepėte:). Skaičiau tai ir suprantu, kad tas draudimas, kai draudimo išmokas gauna darbuotojas, bus NEleidžiami atskaitymai? Tik tiek naudos, kad nėra ir GPM? O gal dar ko nors reikia vis tiek?
Radau forume temą, o temoje dokumentą:
tax.lt/postp387699.html
KLAIPĖDOS APSKRITIES VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA
Juridinių asmenų registras. Kodas 188729161. H. Manto g. 2 , LT-92138 Klaipėda . Tel. (8~46) 469 205, (8~46) 469 201.
Faks. (8~46) 412 404. El.p. Klaipedos.apskr@vmi.lt
2007-03-27 Nr. (15.4)-D2-3936
Į 2007-03-01 el. paklausimą
DĖL DRAUDIMO ĮMOKŲ PRISKIRIMO LEIDŽIAMIEMS ATSKAITYMAMS
Paklausime nurodyta, kad bendrovė 2007 metais apdraudė savo darbuotojus grupiniu draudimu nuo nelaimingų atsitikimų darbuotojų naudai.
Klausiama: Ar draudimo įmokos nuo nelaimingų atsitikimų darbuotojų naudai priskiriamos leidžiamiems atskaitymams? Ar sumokėtos draudimo įmokos apmokestinamos gyventojų pajamų mokesčiu?
Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatymo (Žin., 2001, Nr. 110-3992, toliau – PM įstatymas) 17 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad leidžiami atskaitymai yra visos faktiškai patirtos tokiai veiklai vieneto sąnaudos, būtinos vieneto pajamoms uždirbti ar vieneto ekonominei naudai gauti.
PM įstatymo 17 straipsnio komentare (skelbiamas internete adresu:
www.vmi.lt) paaiškinta: jeigu vienetas apsidraudžia pats save nuo galimų nuostolių, kuriuos patirtų, jei darbuotojui atsitiktų nelaimingas atsitikimas, o draudimo sutartyje numatoma, kad draudimo išmoką, įvykus draudiminiam įvykiui, gaus vienetas – draudėjas, tai draudimo įmokų sumos, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, priskiriamos leidžiamiems atskaitymams, nes vienetas, norėdamas valdyti veiklos riziką, siekia ekonominės naudos.
Tačiau, jei draudimo sutartys dėl nelaimingų atsitikimų sudaromos vieneto darbuotojų naudai, tai vieneto draudimo įmonei mokamos draudimo įmokos priskiriamos neleidžiamiems atskaitymams. Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo (Žin., 2002, Nr. 73-3085; toliau – GPM įstatymas) 2 straipsnio 15 dalyje pajamos natūra apibrėžtos kaip lengvatine kaina, neatlygintinai arba mainais gautas nuosavybėn arba gautas naudoti turtas ar gautos paslaugos bei kita pinigine išraiška gauta nauda.
GPM įstatymo 9 straipsnyje nustatyta, kad pajamų, gautų natūra, pripažinimo ir įvertinimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė arba jos įgaliota institucija.
Lietuvos Respublikos finansų ministras 2002 m. spalio 30 d. įsakymu Nr. 339 „Dėl pajamų, gautų natūra, pripažinimo ir įvertinimo tvarkos“ (Žin., 2002, Nr. 105-4708) patvirtino Pajamų, gautų natūra, pripažinimo ir įvertinimo tvarką (toliau – Tvarka). Šioje Tvarkoje nustatyti konkretūs atvejai, kai pripažįstama, kad gyventojo gautas turtas, paslaugos arba kita nauda yra natūra gautos pajamos. Pagal Tvarkos 2.4.1. punkto nuostatas gyventojo nauda, gauta iš asmens, susijusio su gyventoju darbo santykiais, pripažįstama pajamomis, gautomis natūra, tik tuo atveju, kai darbdavys sumoka (visiškai ar iš dalies) už gyventojui suteiktas įvairias laisvalaikio praleidimo, pramogų, poilsio, turizmo ir kitas panašaus pobūdžio paslaugas, taip pat už gydymo paslaugas.
Todėl, vadovaujantis anksčiau išdėstytomis teisės aktų nuostatomis, Jūsų įmonės sumokėtos draudimo įmokos, apdraudus darbuotojus nuo nelaimingų atsitikimų, nepripažįstamos darbuotojo pajamomis natūra ir neapmokestinamos pajamų mokesčiu, kadangi šiuo atveju darbuotojas negauna jokios naudos.