Tax.lt narys brigita

Tax.lt narys nuo
2003-11-21
brigita
forume parašė 25 žinučių

brigita naujausios žinutės:

2018-09-21 21:32 Bendra » Viešoji įstaiga » #1400408
Laba diena, VŠĮ gyvena iš to, kad surenka nario mokesčius, ir organizuoja varžybas - sumoka salės nuomą, nuperka prizų. Tos išlaidos tai veiklos sąnaudos ar prekių ir paslaugų pardavimo..?

Ir ar galima sakyti taip, kad VŠĮ finansavimo pajamos pripažįstamos kiekvieną kartą, kai pripažįstamos VŠĮ tikslams pasiekti skirtos sąnaudos?
2018-04-08 16:33 Bendra » Nedarbingumo pažymėjimas » #1388715
Daugmaž supratau tikriausiai. Dar kartą dėkui :)

2018-04-08 15:58 Bendra » Nedarbingumo pažymėjimas » #1388712

Tininga rašė:brigita rašė:


Laba diena, gal galite padėti susigaudyti. Jei balandžio mėn. gavau išmoką už vaiko slaugą, kaip ji paveiks vaiko slaugos išmokos dydį liepos mėn?


Paveiks tiek, kad bus įtraukta į vidurkio skaičiavimą. Liepos mėn išmokai skaičiuojama iš kovo, balandžio ir gegužės mėn.Ačiū:) Mane sutrikdė Sodros informacija "„Sodra“ nuo pirmos nedarbingumo dienos moka 85 proc. gavėjo kompensuojamojo darbo užmokesčio. " Tai nebesusigaudau, kuo skiriasi kompensuojamasis uždarbis nuo kompensuojamojo darbo užmokesčio.
2018-04-08 15:54 Bendra » Nedarbingumo pažymėjimas » #1388710
Laba diena, gal galite padėti susigaudyti. Jei balandžio mėn. gavau išmoką už vaiko slaugą, kaip ji paveiks vaiko slaugos išmokos dydį liepos mėn?
2018-03-11 12:19 Darbo teisė » Mamadieniai » #1386554
3. Darbuotojams, auginantiems neįgalų vaiką iki aštuoniolikos metų arba du vaikus iki dvylikos metų, suteikiama viena papildoma poilsio diena per mėnesį (arba sutrumpinamas darbo laikas dviem valandomis per savaitę)

Ar galima vieną savaitę prašyti trijų valandų, kitą - vienos, tačiau kad per mėnesį susidarytų 8? DK rašoma būtent 2 val per savaitę, tai suabejojau.
2016-10-01 21:35 Bendra » Viešoji įstaiga » #1333104
Klausimas: ar gali VŠĮ direktorius dirbti pagal savanoriško darbo sutartį?

Viešųjų įstaigų įstatymas: 9str. 5. "Visuotinio dalininkų susirinkimo įgaliotas asmuo viešosios įstaigos vardu sudaro darbo sutartį su viešosios įstaigos vadovu ir ją nutraukia."

Savanoriškos veiklos įstatymas nustato, kad savanoriškos veiklos organizatoriais gali būti ir viešosios įstaigos.

Perskaičiau visą šitą ir dar vieną forumo temą, prieštaringus trijų teisininkų komentarus ir vieną teismo bylą:
1) www.bznstart.lt/klausimai/darbuotojai/1353/Ar-turi-moketi-mokescius-VsI-darbuotojai-ir-vadovas-jeigu-dirba-savanorisku-pagrindu
2) www.bznstart.lt/klausimai/teise/2097/VSI-direktoriaus-iforminimas-kai-tas-pats-asmuo-yra-vienintelis-istaigos-savininkas
3) 2011-10-27 — UAB_JURIDE
Klausimas. VŠĮ įregistravome jau pavasarį, tačiau apie direktoriaus įdarbinimą nepagalvojome ir tik dabar susigriebėme, kad dėl to gali kilti problemų. VŠĮ dar jokios veiklos nevykdo bei pajamų negeneruoja (todėl ir užsimiršome), o direktorius dirba savanoriškais pagrindais (yra vienas iš dalininkų). Kaip mums dabar reikėtų elgtis? ar reikia įdarbinti direktorių ir kokia sutartis reikalinga? ar ją reikia kažkaip registruoti Sodroje? Kaip jau minėjau, direktorius dirba savanoriškai ir jokio atlyginimo nesitiki.

Atsakymas. Viešųjų įstaigų įstatymas reglamentuoja viešosios įstaigos steigimą bei veiklą, tačiau šiame įstatyme nėra pasakyta apie vadovo galimybes dirbti visuomeniniais pagrindais (be atlygio).
Tačiau manome šiuo atveju vadovo veiklą galima būtų įforminti kaip savanorišką veiklą. Šiuo metu yra priimtas LR Savanoriškos veiklos įstatymas nustato, kad savanoriškos veiklos organizatoriais gali būti ir viešosios įstaigos. Savanoriška veikla – savanorio neatlyginamai atliekama visuomenei naudinga veikla, kurios sąlygos nustatomos savanorio ir šios veiklos organizatoriaus susitarimu.
Savanoriškos veiklos organizatorius su savanoriu sudaro rašytinę savanoriškos veiklos sutartį, jeigu:
1) kompensuojamos su savanoriška veikla susijusios išlaidos;
2) sudaryti sutartį pageidauja viena iš šalių.
Sutartyje gali būti susitariama dėl savanoriškos veiklos trukmės ir laiko, išlaidų, išvardytų įstatyme kompensavimo, kitų sąlygų.

4) Byla: eteismai.lt/byla/30712159148491/A2_1_-1955-503/2011

Linkstu prie to, kad VŠĮ direktorius pagal savanoriškos veiklos sutartį dirbti negali. Bet žinau, kad nemažai taip dirba.

Taigi: ar yra koks patikimas kompetentingos institucijos išaiškinimas, kuriuo remiantis būtų aiškiai galima pasakyti, ar gali VŠĮ direktorius dirbti pagal savanoriško darbo sutartį?
2015-06-10 17:23 Įvairūs » Antraeilis darbas nėštumo ir gimdymo atostogų metu » #1276060

Tininga rašė:


Na kažko panašaus ir reikėjo tikėtis... smileAčiū, Tininga, jums už pagalbą, malonu, kai kažkas atsiliepia ir pasidalina patirtimi ;)
2015-06-10 17:17 Įvairūs » Antraeilis darbas nėštumo ir gimdymo atostogų metu » #1276057
Tai va, susisiekė antroji darbovietė su Sodra. Gavosi taip: darbdavys teikia pranešimą NP-SD, 21 eilutėje nurodo datą, nuo kada esu NGA. Tačiau įsakymo dėl atostogų nerašo, savo ruožtu aš pateikiau prašymą, kad nepageidauju pas jį jų imti. Kuriozinė situacija susidarė todėl, kad turiu teisę dirbti NGA metu, bet NP-SD pranešime nėra kur nurodyti, kad lieku dirbti tik antroje darbovietėje. Taigi, jei nekils naujų nesusipratimų, sėkmingai lieku dirbti antrojoje darbovietėje. Alternatyvus sprendimas būtų buvęs forminti atleidimą savo noru iš antrosios darbovietės iki NGA, o vėliau priimti į darbą iš naujo. Tačiau šio sprendimo neteko detaliau nagrinėti, nes (tikiuosi) pavyko susitvarkyti ir tiesiog liekant dirbti.
2015-06-09 14:30 Įvairūs » Antraeilis darbas nėštumo ir gimdymo atostogų metu » #1275878

Tininga rašė:


Taip, jie privalo... Abejoju, ar tą sistemą galėtumėt pakeisti. Tai, kad būdama NGA norite dirbti - iškreipia tų atostogų prasmę ir paskirtį...Na tai, kodėl noriu dirbti NGA metu, jau kita kalba, visokių atvejų būna:) Parašysiu, kaip man išsispręs ši situacija, turėtų būti aišku per keletą dienų.
2015-06-09 14:12 Įvairūs » Antraeilis darbas nėštumo ir gimdymo atostogų metu » #1275874

Tininga rašė:brigita rašė:


Kokiu teisiniu reglamentavimu remiantis sprendžiate, kad negalima? Sodra teigia, kad galima, įstatymai irgi numato teisę, bet ne prievolę eiti NGA, tačiau..

Šiuo metu esu antra diena NGA pirmoje darbovietėje, antroje (antraeilėse pareigose) lieku dirbti. Pradžioje tiek Sodra, tiek darbovietė teigė, kad jokių problemų nekils (DU dydžiu bus mažinama pašalpa, bet mane tai tenkino).

Problema iškilo antrajai darbovietei teikiant NP-SD pažymą. Ten nėra kur pažymėti, kad darbuotojas lieka dirbti - atvirkščiai, B21 eilutėje reikalaujama nurodyti datą, nuo kada darbuotojas nedirba, nes yra NGA. Bet darbovietė nenori nurodyti jokios datos, nes aš lieku dirbti.. Tai būtų tiesiog netiesa. Jei antroji darbovietė NP-SD pažymos neteiktų, Sodra man neskaičiuotų pašalpos.

Gal kas susidūrėte su tokia situacija?

Bet jūs ta teise naudojatės... Todėl visos darbovietės Sodrai teikia NP-SD. Žinoma, kad būdama NGA, galite dirbti, bendroje sumoje pajamų gausite mažiau, negu visai nedirbtumėte - bet tai jau jūsų pasirinkimas. Tiesiog mūsų įstatymai nenumato tokios galimybės naudotis NGA vienoje įmonėje, ir nesinaudoti kitoje... O dirbti būnant NGA arba VPA tikrai niekas negali uždrausti smile
Ačiū už atsakymą. Tiesiog nesuprantu dviprasmybės - būnant NGA galiu dirbti, tačiau antroji darbovietė privalo NP-SD nurodyti, nuo kada aš nedirbu, nes esu NGA (21 eilutė). Kitaip sakant, jie privalo mane išleisti NGA. Kaip tuomet man realizuoti savo teisę ten likti dirbti NGA metu? smile
2015-06-09 13:55 Įvairūs » Antraeilis darbas nėštumo ir gimdymo atostogų metu » #1275870
Kokiu teisiniu reglamentavimu remiantis sprendžiate, kad negalima? Sodra teigia, kad galima, įstatymai irgi numato teisę, bet ne prievolę eiti NGA, tačiau..

Šiuo metu esu antra diena NGA pirmoje darbovietėje, antroje (antraeilėse pareigose) lieku dirbti. Pradžioje tiek Sodra, tiek darbovietė teigė, kad jokių problemų nekils (DU dydžiu bus mažinama pašalpa, bet mane tai tenkino).

Problema iškilo antrajai darbovietei teikiant NP-SD pažymą. Ten nėra kur pažymėti, kad darbuotojas lieka dirbti - atvirkščiai, B21 eilutėje reikalaujama nurodyti datą, nuo kada darbuotojas nedirba, nes yra NGA. Bet darbovietė nenori nurodyti jokios datos, nes aš lieku dirbti.. Tai būtų tiesiog netiesa. Jei antroji darbovietė NP-SD pažymos neteiktų, Sodra man neskaičiuotų pašalpos.

Gal kas susidūrėte su tokia situacija?
2014-12-17 11:18 Euro įvedimas » Euro įvedimas ir oficialūs valiutos kursai » #1251860
Ačiū
2014-12-17 10:03 Euro įvedimas » Euro įvedimas ir oficialūs valiutos kursai » #1251834
Klausimas kyla ne dėl šių metų, o dėl 2015 m. pirmo ketvirčio..
2014-12-17 07:01 Euro įvedimas » Euro įvedimas ir oficialūs valiutos kursai » #1251807
O tai perkainojimas ir finansinė atskaitomybė kokiu kursu sudaroma: vakarykščiu (tuo vadinamu orientaciniu) ar jau faktiniu ?
2013-05-18 23:12 Bendra » Vaiko priežiūros atostogos » #1155615
Laba diena,

Moteris yra vaiko priežiūros atostogose, iki atostogų dirbo pilnu etatu. Antrais metais laikinai (jei vėliau nesugalvotų ten ir likti) norėtų įsidarbinti kitoje darbovietėje, irgi pilnu etatu (8 val.). Klausimai būtų tokie:
1. Ar galima VPA metu įsidarbinti 8 val kitoje darbovietėje, nenutraukus DS pirmoje darbovietėje? Ar pagal įstatymą nebus viršytas 12 darbo valandų skaičius (nes gaunasi kaip ir 8+8) ?
1. Ar pirmoje darbovietėje VPA metu išliks garantuojama darbo vieta, nepaisant darbo pilnu etatu antrojoje? Nes pirmasis darbdavys kaip ir tikėtųsi, kad po metų darbuotoja grįžtų pas jį, o ne laikinai darbintųsi kitoje darbovietėje.

Taip pat būčiau dėkinga, jei kas galėtų duoti nuorodą, kur apie tai pasiskaityti.
2011-04-24 11:24 Bendra » Akciju perleidimas » #943577
Norėčiau pasiteirauti, kal kas geriau žino.. UAB yra du akcininkai, nesusiję giminystės ryšiais. UAB įkurta prieš puse metų, abu valdo po 50 proc. akcijų. Vienas jų pasitraukia ir neatlygintai perleidžia savo akcijas kitam.
1. Ar geriau forminti dovanojimo, ar tarkim pirkimo pardavimo sutartį už 1 Lt. ?
2. Ar šioje vietoje atsiranda prievolė priimančiam akcijas sumokėti GPM ? Jei taip, tai nuo kokios sumos: vertės nurodytos pirkimo pardavimo sutartyje, ar nuo nominalios vartės ?

Labai ačiū už atsakymą..
2011-02-23 20:29 Programinė įranga » Nemokama apskaitos programa » #919468
Prašau pagalbos.. Programa veikia neblogai, tačiau dėl vieno dalyko jau neviltis ima.. Situacija tokia: po keleto mėnesių pastebėjau, kad vienoje sąskaitoje per skubėjimą nurodžiau neteisingą PVM korespondenciją, kitoje - faktūroje - netikslią datą. Savaime suprantama, norėčiau pakoreguoti. Tačiau, ko gero, tai įmanoma tik ištrynus visas vėlesnes sąskaitas smile , kuriose figūruoja tose dviejose sąskaitose paminėtos prekės. Jau kartą taip teko trint poros mėnesių pirkimus it pardavimus, labai vargina.. Gal yra paprastesnis koregavimo būdas..? Ačiū.
2010-08-29 23:12 Bendra » Vel komandiruotė... » #845705
Per tą naktinį komandiruočių skaičiavimą nepamačiau, kad dar yra atskymų smile Dėkui abiems už operatyvias žinias, o ir jūsų forumas visai smagus smile
2010-08-29 23:01 Bendra » Vel komandiruotė... » #845697

Rainis rašė:brigita rašė:

Sveiki,

Pakėlus darbuotojui DU iki 1040 Lt, po kiek laiko dienpinigių būtų galima neapmokestinti..? Ar tiesa, kad nuo kito ketvirčio..? Ačiū už atsakymus ;)


Nuo to pat mėnesio.
Bet suma turi būti didesnė, negu 1040 Lt. Jei lygi, yra pavojus, kad teks dienpinigius ir apmokestinti.Ačiū už atsakymą, tikiuosi, tu teisus ;)
2010-08-29 22:47 Bendra » Vel komandiruotė... » #845690
Sveiki,

Pakėlus darbuotojui DU iki 1040 Lt, po kiek laiko dienpinigių būtų galima neapmokestinti..? Ar tiesa, kad nuo kito ketvirčio..? Ačiū už atsakymus ;)
2010-08-27 22:45 Biudžetinių įstaigų apskaita » Dienpinigiai » #845400

Loreta rašė:

Netenkinama. Atsižvelgiama konkrečiai į darbo sutartimi nustatytą darbo užmokestį:

.5. Komandiruočių į užsienį kompensacijomis laikomi Komandiruočių sąnaudų atskaitymo iš pajamų taisyklėse, patvirtintose šiuo nutarimu, komandiruotėms į užsienį nustatyto dydžio dienpinigiai, kurių bendra suma per mėnesį neviršija 50 procentų darbuotojui nustatyto darbo užmokesčio tuo atveju, kai darbuotojui nustatytas darbo užmokestis neviršija minimaliosios mėnesinės algos, padaugintos iš koeficiento 1,3, arba kai darbo užmokestis yra apskaičiuotas taikant valandinį tarifinį atlygį, neviršijantį minimaliojo valandinio atlygio, padauginto iš koeficiento 1,3. Šio punkto nuostatos netaikomos Lietuvos Respublikos laivo įgulos jūreiviams mokamiems dienpinigiams.
www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_l?p_id=338413Aišku.. taip ir maniau. Dėkui :)
2010-08-27 21:58 Biudžetinių įstaigų apskaita » Dienpinigiai » #845395
[quote:c6373e6a0a]
Rolf, sakykite prasau, o jei DS yra numatytas minimalus LR vyriausybes nustatytas minimalus valandinis ikainis, bet realiai darbuotojui priskaičiuojama daugiau, tai cia kas liecia komandiruote man ziureti i DS ar i priskaiciuota DU?
[/quote]

Pagal įstatymą, kad visa dienpinigių suma, neviršijanti LR finansų ministro patvirtintos tos užsienio šalies dienpinigių normos, gyventojų pajamų mokesčiu būtų neapmokestinama, reikia, kad darbuotojo alga būtų ne mažesnė kaip 1040 Lt.

Tačiau, tarkim, kad alga yra mažesnė, nei reikia, tačiau kas mėn. priskaitomos pajamos natūra, nuo kurių irgi sumokami visi mokesčiai.

Ar tuomet tenkinama ši algos dydžio sąlyga, kad būtų galima dienpinigių neapmokestinti ?

Ačiū ;)
2010-07-16 18:47 Įvairūs » UAB Steigimas » #830556
Ačiū mergaitės už atsakymus smile
2010-07-16 15:46 Įvairūs » UAB Steigimas » #830490

Tess rašė:

Viskas yra surašyta LR ABĮ.
Be abejo įstatuose galima nurodyti, kad prieš priimant sprendimus, atliekant veiksmus vadovas privalo gauti akcininkų pritarimą. smileAčiū už greitą atsakymą ;) Tačiau jei įrašytume tokį punktą, kad vadovas prieš priimdamas sprendimus turi gauti akcininkų pritarimą, ar tai nebus stabdis ūkinėje veikloje, t.y. kad vadovas be akcininkų pritarimo negalės sudaryti sutarčių su klientais, vykdyti pirkimų, pardavimų ir pan. įprastos veiklos..? Kaip atskirti tuos svarbius sprendimus nuo įprastinės veiklos ? Ačiū ;)
2010-07-16 15:40 Įvairūs » UAB Steigimas » #830484
Sveikučiai smile

Turiu klausimėlį dėl UAB įstatų. Jei UAB akcininkai nori, kad svarbūs sprendimai, t.y. banko paskolos paėmimas, koks tai turto perleidimas ar pan. būtų priimami tik visų akcininkų sutarimu, ar turi tai kažkaip atsispindėti UAB įstatuose ? Kokios paprastai yra direktoriaus kompetencijos ribos ? Ačiū ;)


Diskusijos

Kas prisijungęs?

Tu esi neprisijungęs vartotojas
Prisijungti arba registruotis

Atmintinė

Atmintinė buhalteriui
Delspinigiai už ne laiku sumokėtus mokesčius ir baudas 2021 m. III ketv. 0.03 %
Palūkanos už naudojimąsi mokestine paskola 2021 m. III ketv. 0.01 %
Valstybinio socialinio draudimo bazinė pensija
nuo 2021-01-01
198.29 €
Minimalus valandinis atlygis ir minimali mėnesinė alga (MMA)
nuo 2021-01-01
3.93 € / 642 €

Įmonių finansinių ataskaitų duomenys

Balansai, Pelno (nuostolių) ataskaitos, Sodra
Pavadinimas FA Sodra
Realprojektas, UAB
Vilnius Panerių g. 51
2016 - 2020 2018 - 2021
Danlitas, MB
Utenos r. sav. Utenos m. Maironio g. 4
2019 - 2020 2020 - 2021
Krūminių Verseka, UAB - -
Daberta, UAB
Kauno m. sav. Kauno m. V. Landsbergio-Žemkalnio g. 15-32
2015 - 2020 2018 - 2021
NAZAR, UAB - -
Amelana, UAB
Vilniaus m. sav. Vilniaus m. sav. teritorija
2018 - 2018 2018 - 2019
ELFIMA, UAB
Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Algirdo g. 25-65
2015 - 2020 2018 - 2021
Individuali įmonė
Kauno m. sav. Kauno m. J. I. Kraševskio g. 22A
- 2018 - 2021
Sandas, UAB
Vilnius Smolensko g. 6
2015 - 2020 2018 - 2021
ITSINO, UAB - -
Individuali įmonė
Klaipėdos r. sav. Gargždų m. Gėlių g. 24
2020 - 2020 2018 - 2021
PAKABA, UAB - -
Stateksta, UAB
Alytaus m. sav. Alytaus m. Ramybės g. 8
2015 - 2020 2018 - 2021
Neipa, UAB
Marijampolės sav. Marijampolės m. R. Juknevičiaus g. 1-47
2018 - 2019 2018 - 2019
Kierta, UAB - -