Melissa rašė: birele rašė: 153 straipsnis. Darbo trukmė švenčių ir poilsio dienų išvakarėse
1. Švenčių dienų išvakarėse darbo dienos trukmė sutrumpinama viena valanda, išskyrus sutrumpintą darbo laiką dirbančius darbuotojus.
Tai iš šio str. vadinasi, jei dirbi 4 valandas trumpinti laiko nereikia...
145 str. apibrėžia, kas yra "sutrumpintas darbo laikas". taigi, jei siaip dirbi 4 val (pagal sutartį) tai yra "ne visas darbo laikas" (146 str. 1d.) ir trumpinti laika REIKIA.
taigi gan aiškiai DK parašyta: yra dvi visiškai skirtingos sąvokos (nors skamba panašiai) - "sutrumpintas darbo laikas" ir "ne visas darbo laikas".
Pirmu atveju, vadovaujantis 153 str., darbo laikas prieš šventes netrumpinamas (rašo, "išskyrus sutrumpintą darbo laiką dirbančius darbuotojus"). Antru atveju, kai darbuotojas dirba "ne visa darbo laiką" (pusė, ketvirtadalis etato, ar šiaip - kiek darbo sutarty numatyta), darbo valandos prieš šventes trumpinamos 1val.
Čia apie sutrumpinta darbo laika (atvejai, kai prieš šventes netrumpinamos darbo val.):
145 straipsnis. Sutrumpintas darbo laikas
1. Sutrumpintas darbo laikas nustatomas:
1) asmenims iki aštuoniolikos metų - pagal Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo nuostatas;
2) asmenims, dirbantiems darbo aplinkoje, kurioje sveikatai kenksmingų veiksnių dydžiai viršija darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų nustatytus leistinus ribinius dydžius (kiekius) ir kai techninėmis ar kitomis priemonėmis jų kiekio darbo aplinkoje sumažinti iki sveikatai nekenksmingų dydžių neįmanoma, darbo laikas nustatomas atsižvelgiant į darbo aplinką, bet ne ilgesnis kaip trisdešimt šešios valandos per savaitę;
3) asmenims, dirbantiems naktį.
2. Darbuotojų, kurių darbo pobūdis yra susijęs su didesne protine, emocine įtampa, darbo laiko sutrumpinimo tvarką nustato Vyriausybė.