wolf rašė:
3. 2003 m. B patalpų nuomininkai nutraukė nuomos sutartį ir kol kas nuomininkų nėra. Ar privalau perskaičiuoti pirkimo PVM nuo komunalinių paslaugų dalies, tenkančios, toms patalpoms, už laikotarpį, kai neturiu nuomininko?
Jei komunalinės paslaugos teikia reiškia patalpos yra naudojamos, ruošiamos ar prižiūrimos. Manau kad Prikimo PVM šio atveju galima - nors klausimas tikrai ginčytinas..
Vėl mėginu argumentuoti:
2. PVM neapmokestinama kitų, negu gyvenamosios patalpos, nekilnojamųjų pagal prigimtį daiktų nuoma
Mano supratimu jei veikla pagal įstatymą neapmokestinama, tai kol nėra nuomininko - PVM mokėtojo, aš šiai patalpų daliai vykdau neapmokestinamą veiklą :( (na man labai nepatinka ši mano išvada, paneikit jei galit
) Juk įmonė užsiima tik patalpų nuoma ir niekuo daugiau :(
wolf rašė: Beto vadovaujosi bendru principu. Jei remontas vykdomas ir planuojama vykdyti apmokestinamą veiklą prikimo PVM traukiame į atskaitą, jei tokia veikla ir vykdo tikslinimas nedaromas, jis nedaromos manau ir to atveju jei po pvz 6 mėn. ar po metų sudaroma sutartis su ne PVM moketoju - paskirtomas bus tas Pirkimo PVM, kuris bus apskaitytas tą mėn. kada pradedama vykdyti Ne apmokestinamoji veikla.
Kur Jūsų nuomone bus kriterijus, atskiriantis atskaitomą PVM nuo neatskaitomo? Kol ištisai nuomojama PVM mokėtojui, atskaita aiški, kai nuomojama ne mokėtojui, atskaita irgi aiški, tačiau kai nuomininko nėra, pagal ką spręsti, PVM atskaitomas ar ne? Jei patalpos neišnuomojamos mėnesį? Pusę metų? Metus? Ar skirsis šiais atvejais PVM atskaita?