Tiesi rašė:
Beje, ką Jūsų nuomone reiškia formuluotė "Komandiruotės trukmė skaičiuojama sudedant visas komandiruotės ar komandiruočių kalendorines
dienas per vienerių metų laikotarpį nuo pirmosios komandiruotės pradžios". Kad metai
kalendoriniai, nepaminėta
Tokiu atveju metai paprastai traktuojama kaip 12 mėnesių (analogija, kaip skaičiuojam PVM privalomą registraciją)
Čia taip pat neaišku. Ar nereikėtų pirmąją komandiruote laikyti komandiruotę nuo šio įstatymo įsigaliojimo - 2005.05.28.? Ir tada imti 12 mėn. laikotarpį?
Tiesi rašė:
Aš supratau, kad lyginsim mūsų DU + dienpinigiai su jų minimaliu DU (be tos šalies dienpinigių)
Kop gero taip, nes apie tai kalbama
"3) dėl minimalaus darbo užmokesčio, įskaitant apmokėjimą už viršvalandinį darbą;"
Tiesi rašė:
O dėl apskaitos... Jei Tavo darbuotojas pastoviai pagal darbo pobūdį važinėja į ES, belieka automatiškai lygint su tų šalių minimaliu DU, vis vien 30 kalendorinių dienų per metus jis garantuotai bus komandiruotas. Blogiau su darbuotojais, kurie į ES važiuoja kartą ar du per metus - tokius jau reiks "sugaudyt".
O štai čia ir yra didžiausias neaiškumas, nes nematau niekur parašyta, kad ši tvarka taikoma siunčiant į eilines komandiruotes įmonės pavedimu - tegul nors 200 dienų per metus... Kam taikomas šis įstatymas?
1. Šis įstatymas taikomas, kai darbuotojas siunčiamas laikinai dirbti kitos valstybės narės teritorijoje:
1) pagal sutartį dėl paslaugų teikimo ar darbų atlikimo, darbdavio sudarytą su toje valstybėje narėje veikiančiu užsakovu, arba
2) darbdavio įmonės filiale, atstovybėje ar grupės įmonėje, arba
3) kaip laikino įdarbinimo įmonės darbuotojas.
Kaip suprantu, net ir esant nuolatinėms komandiruotėms, mūsų įmonėms šis įstatymas netaikomas, jei nėra sutarčių su ES šalių įmonėmis arba Lietuvos įmonė neturi filialo ES šalyje, kur siunčia dirbti savo darbuotoją.
Ką manote?