Tininga rašė:
Niemand rašė: Niekas jokios skaičiavimo tvarkos ir nerengs. Po paskutinio visuotinio pasitarimo taip nutarta.
Dėl naktinių šventinių:
LAT 2006 m. rugsėjo 6 d. Nr. 3K-3-451/2006
".....Kai viršvalandinis darbas ir (arba) darbas naktį dirbamas švenčių ir (arba) poilsio dienomis, tai už tokį darbą mokama pagal DK 194 straipsnio nuostatas, o DK 193 straipsnis netaikytinas. ...."
Kaip teisininkas, gal galėtum pakomentuoti, kokiu pagrindu taip manoma? Kodėl
netaikytinas? Nes VDI tai traktuoja visai kitaip, ir štai mes nuolat šventines naktines apmokame pagal abu šiuos straipsnius. Kokie galėtų būti argumentai? Ketinu dėl to raštu kreiptis į VDI, tad noriu "pasikaustyti"
Yra du argumentavimo būdai:
- teisinės technikos - negali būti taikomos dvi specialiosios normos iš karto, t.y. viena iš jų turi būti "specialesnė". Darbo teisėje "specialesnė" visada ta norma, kuri palankesnė darbuotojui. Šioje konkrečioje situacijoje palankesnė 194 str. nuostata ir atitinkamai 193 str. netaikomas. Tokia logika vadovavosi LAT.
- gramatinis - 193 str. nustato, kad už darbą naktį apmokama
ne mažiau pusantro karto, 194 str. nustato, kad už darbą švenčių dienomis apmokama
ne mažiau dvigubai. Nagrinėjamu atveju darbas yra vienas atliekamas tuo pačiu metu. Jei toks darbas apmokamas dvigubai tai automatiškai tenkinama sąlyga tą patį darbą apmokėti
ne mažiau pusantro karto. Kurį laiką šis aiškinimas buvo populiarus tarp darbo teisės specialistų. Ir man asmeniškai irgi logiškas ir priimtinas.
Na yra dar ir trečias "buitinis komercinis" aiškinimas - nuolaidos nesisumuoja