retancike rašė:
Raini, aš tai dėlioju taip. Norėčiau konkrečių pavyzdžių ir iš Jūsų.
Labai įdomų pavyzdį pateikėte, tiesa, jis visiškai hipotetinis, realybėje vargu ar įmanomas, bet jokiu būdu neatmestinas.
Be to, jis padėjo man, o tikiuosi ir jūs sutiksite, kaip visgi reikia elgtis su tais rezervais, kad gautume teisingą apmokestinamąjį pelną arba nuostolį. Išbandžiau įvairiais variantais pildydamas PLN ir galiu pasiūlyti, manau, galutinį ir nepriekaištingą variantą.
Jei laikysimės principo, kad nesinaudojame abejotina PMĮ lengvata apie dalies atidėjinių priskyrimo LA, o visus laikysime neleidžiamais, PLN reikia pildyti taip:
Einamųjų metų rezervą rodome S priede;
Praėjusių metų (naikinamą) rezervą 32 eilutėje.
Labai paprasta, išbandžiau ir su jūsų pavyzdžiu (S priedas visai nepildomas), gauname mokestinį nuostolį tokį, koks ir priklauso. O jei rezervas didėja, taip pat nereikia sukti galvos pačiam ir skaičiuoti skirtumo. Taip pat teisingai veikia ir rezervui mažėjant.
Taip kad ačiū už diskusiją, manau, priėjome teisingą variantą. Be to, jei gerai prisimenu, ankstesnėje PLN formoje kažkas panašaus ir buvo, bent aš taip pildydavau, tik ta dabartinė 32 eilutė buvo "savo" vietoje, ne pirmame lape.
O kitai diskusijos dalyvei jpjurtei noriu pasakyti, kad ji vis dar painioja mokestinį ir finansinį rezultatą ir paaiškinti, kokia tų atidėjinių atostogoms reali prasmė. Teko dirbti su įmonėmis, kurių akcininkai įmanytų gautą pelną iki cento išsimokėti dividendams. O juk išmokamas (skirstomas) būtent finansinis, ne mokestinis pelnas. Taigi rezervai apriboja akcininkų siekius.