Joollkkaa rašė:
Laba diena,
kaip traktuoti "Sumažėjus šio Aprašo 3.1–3.4 punktuose nurodytam darbo užmokesčiui po to, kai darbdavio iniciatyva įstatymų nustatyta tvarka darbuotojui buvo įteiktas įspėjimas apie atleidimą iš darbo, skaičiuojamasis laikotarpis, pagal kurį apskaičiuojamas vidutinis darbo užmokestis išeitinei išmokai mokėti, yra 3 paskutiniai kalendoriniai mėnesiai, einantys prieš tą mėnesį, kurį buvo įteiktas įspėjimas apie atleidimą iš darbo".
Darbuotojui buvome įteikę rugsėjo mėn. įspėjimą dėl atleidimo, kad bus atleistas gruodžio mėn. Gruodžio mėn. pasiėmė nedarbingumą ir jį tęsė iki kovo 2 d.. kovo 3 d. atleidome. Nei iki įspėjimo nei po įspėjimo mes jam darbo užmokesčio nemažinome, išliko toks pat. Kaip traktuoti sumažėjus, nes mes nemažinome jam darbo užmokesčio, jis turėjo nedarbingumą. iš kokių mėnesių tokiu atveju reikėjo skaičiuoti išeitinę?
Jeigu darbuotojas skaičiuojamuoju laikotarpiu nedirbo ir negavo įmonėje darbo užmokesčio, iš kurio pagal Aprašą turi būti apskaičiuojamas vidutinis dieninis darbo užmokestis ar vidutinis valandinis darbo užmokestis, jis nustatomas iš skaičiuojamuoju laikotarpiu darbuotojui darbo sutartyje arba darbo teisės normose nustatytų darbo užmokesčio dydžių, o asmenims, su kuriais nesudaromos darbo sutartys, – iš įstatymų nustatytų darbo užmokesčio (atlyginimo) dydžių, juos dalijant iš darbo dienų (valandų) skaičiaus pagal darbuotojo darbo (pamainos) grafiką skaičiuojamuoju laikotarpiu.
Pavyzdžiui, darbuotoja iškart po motinystės atostogų prašo suteikti 2 savaičių kasmetines atostogas. Reikia paskaičiuoti atostoginius už 10 d.d. Šiuo atveju negalime apskaičiuoti VDU imdami 3 paskutinių mėnesių, nes motinystės atostogų metu darbuotoja negavo algos. Dėl to pagal aukščiau nurodytą taisyklę turime skaičiuoti VDU dalindami darbo sutartyje nustatytą atlyginimo dydį iš darbo grafike numatyto darbo dienų skaičiaus.