laura9 rašė:
Aišku, o jei pasirenkame kitą būdą, kai skaičiuojame % kiek naudoja asm. reikmėms nuo auto nuomos kainos, tarkime vieną mėn. naudos asm. reikmėms 20%, kitą 10% ir t.t. Kaip tada?
5. Klausimas: Ar vertinanat gyventojo pajamas, gautas natūra, pagal vieną iš pasirinktų vertinimo būdų (pagal automobilio nuomos tikrąja rinkos kaina ar pagal fiksuotą, 0,75 proc. automobilio tikrosios rinkos kainos, dydį) reikia atskirai skaičiuoti naudą nuo automobilio eksploatavimo išlaidų, remonto ir pan.?
Atsakymas: Taikant abu vertinimo būdus, juose nustatyti naudos apskaičiavimo dydžiai apima automobilio eksploatavimo išlaidas, plovimą, remontą, draudimą ir pan., todėl papildomai nuo tokių išlaidų gyventojo nauda neskaičiuojama.
6. Klausimas: Ar abu pajamų, gautų, natūra, vertinimo būdai apima ir įmonės apmokėtus degalus?
Atsakymas: Įmonės apmokėti degalai, sunaudoti asmeniniais tikslais, turi būti vertinami atskirai. Pajamos, gautos natūra, įvertinamos pagal pajamų natūra davėjo degalams įsigyti turėtas išlaidas t.y. pagal aprašo 2 punktą.
1 pavyzdys:
Įmonė komercijos direktoriui skiria neribotai naudoti lengvąjį automobilį (tiek darbo, tiek asmeniniams poreikiams), kurio tikroji nuomos rinkos kaina naudojimo laikotarpiu yra 1800 litų per mėnesį. Tarkime, kad darbuotojas šį automobilį darbo reikmėms naudos 70 proc., o asmeninėms reikmėms — 30 proc. viso naudojimo laiko.
Įmonės ir darbuotojo pasirinkimu darbuotojo gauta nauda natūra apskaičiuota pagal aprašo 4 punkte nurodytą tvarką bus 540 litų (1800 x 30 proc.) per mėnesį. Nuo šios sumos įmonė privalės sumokėti tuos pačius mokesčius kaip ir nuo darbo užmokesčio: 15 proc. pajamų mokestį (81 litas) į VMI prie FM surenkamąją sąskaitą, taip pat į SODROS sąskaitą už darbuotoją nuo apskaičiuotų pajamų natūra 6 proc. privalomojo sveikatos draudimo įmokas (32 litai) ir 3 proc. socialinio draudimo įmokas (16 litų), taip pat įmonė iš savo lėšų turi sumokėti įmokas į Garantinį fondą, privalomojo sveikatos draudimo įmokas ir socialinio draudimo įmokas tokio dydžio, kokios mokamos nuo darbo užmokesčio.
Pajamų natūra davėjo (įmonės) į biudžetą sumokėtas pajamų mokestis, privalomojo sveikatos ir socialinio draudimo įmokos, kurios sumokamos už darbuotoją, jam kompensuojamos gyventojo ir pajamų natūra davėjo susitarimu. Mokesčiai, kuriuos moka darbdavys (įmonė), jam darbuotojo negali būti kompensuojami, nes tai yra įmonės mokesčiai.
Saltinis:
www.vmi.lt/lt/?itemId=10814647