O šitas paiškinimas tau netinka
comments.vmi.lt/pdbw.nsf/0/2651EC17D67CC8D2422...
Jeigu komandiruotajam į užsienį įmonės darbuotojui, individualios įmonės savininkui ar ūkinės bendrijos tikrajam nariui dienpinigius skiria kita (-os) įmonė (-ės) ar asmuo (-enys), įskaitant užsienio įmones ar asmenis, tai įmonė, kurios darbuotojas, individualios įmonės savininkas ar ūkinės bendrijos tikrasis narys komandiruojamas, iš pajamų, kaip ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus, gali atskaityti tik skirtumą tarp dienpinigių sumos, apskaičiuotos pagal Lietuvos Respublikos finansų ministro patvirtintas normas, ir komandiruotajam asmeniui kitų įmonių ar asmenų skirtų dienpinigių sumos.
Pavyzdys
Įmonės darbuotojas siunčiamas 2 dienoms atlikti tarnybinį pavedimą į Rygą. Užsienio įmonė jam moka dienpinigius. Užsienio įmonė komandiruotam asmeniui iš Lietuvos už dieną moka 80 Lt dienpinigių, o Lietuvos įmonė moka -112 Lt. Lietuvos Respublikos finansų ministro patvirtinta Rygos dienpinigių norma yra 112 Lt. Pagal Tvarkos 6 punkto nuostatas ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams priskiriamas Lietuvos įmonės darbuotojui už 2 komandiruotės Rygoje dienas išmokėtų 224 Lt (112 Lt x 2) dienpinigių ir užsienio įmonės šiam darbuotojui išmokėtos 160 Lt (80 Lt x 2) dienpinigių sumos skirtumas. Šiuo atveju, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, iš pajamų Lietuvos įmonė gali atskaityti tik 64 Lt (224 Lt – 160 Lt) dienpinigių sumos
Taip suprantu, kad išrašai sąskaitą "Dienpinigių kompensavimas" ir kredituoji tą pačią dienpinigių sąskaitą, mažini dienpinigių sąnaudas.