Tininga rašė:
algimux rašė:
Turint nedarbingumą, Sodra paaiškino, kad jei pinigų neišsiimi, tai VSD mokėti nereiks, o kaip dėl PSD, ar reikia mokėti, jei turi nedarbingumą? Gal kas esat su tuo susidūrę?
Jei jau aiškinotės dėl VSD, tai kodėl dėl PSD neišsiaiškinote?
Paklausimas:
Laba diena. Noriu sužinoti, jei gaunu nedarbingumą vidury mėnesio, ar reikia mokėti PSD įmoką, jei asmeniniams poreikiams tą mėnesį pinigų neišsiimi? Esu ind. įmonės savininkas. O, jei tarkim, tuo pačiu atveju, išsiimi tk 300 eur. , kiek reikia mokėti VSD ir PSD? Ačiū
Atsakymas SODROS
Laba diena. 2018 metais individualių įmonių savininkų VSD įmokos yra mokamos nuo 50 procentų asmeniniams poreikiams išsiimtos lėšų sumos, kuri deklaruojama Valstybinei mokesčių inspekcijai kaip su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos (pajamų rūšies kodas 02). VSD įmokų tarifas– 30,3 proc. arba 32,3 proc. jeigu asmuo dalyvauja pensijų kaupime, mokėdamas į pasirinktą pensijų fondą papildomą 2 proc. pensijų įmoką savo lėšomis. Jeigu būtų išsiimta 300 Eur, tai VSD įmokos turėtų būti skaičiuojamos nuo 150 Eur. Išsiėmus asmeniniams poreikiams lėšų sumą, įmokos turėtų būti sumokėtos, ne vėliau kaip iki einamojo mėnesio paskutinės dienos. Iki kito mėnesio penkioliktos dienos turėtų būti pateiktas SAV pranešimas „Apie savarankiškai dirbantį asmenį). SAV pranešime turėtų būti deklaruojama 50 procentų asmeniniams poreikiams išsiimtų lėšų ir VSD įmokų suma.
Jeigu kalendorinį mėnesį nebūsite draudžiamas sveikatos draudimu kitais pagrindais (valstybės lėšomis, darbdavio) iki einamojo mėnesio paskutinės dienos turės būti mokamos 9 proc. dydžio privalomojo sveikatos draudimo PSD įmoka nuo sumos ne mažesnės kaip minimali mėnesinė alga.