2007-02-06 07:57
Mirra
matyt, dauguma mūsų buvo "ant ribos" tik "riba" kiekvienam turi savo sąvoką. Kas tai yra riba? kas blogai? kur ieškoti tos išeities?
Pirmasis savęs pažinimo proceso etapas yra savo emocijų ir gyvenimo stiliaus įvertinimas. Atliekant šį vertinimą ,derėtų pateikti sau keletą esminių klausimų.Pasirinkite ramesnę dieną - tarytum žingtelėkite į šalį nuo įprastinio gyvenimo tėkmės.Tebūnie tai savaitgalis ar šiaip nedarbo diena.
1) Kokie yra mano įsitikinimai ir esminės vertybės?
2) Kokie dalykai šiuo metu svarbiausi mano gyvenime - religija, meilė, sveikata, pinigai, darbas, šeima, santykiai su žmonėmis, hobi, poilsis, atsipalaidavimas, atostogos?
3) Kokios yra mano svajonės?
4) Kas daro mane laimingą ir leidžia patirti pilnatvės pojūtį?
5) Kokios mano stipriosios ir silpnosios pusės?
6) Ko aš noriu bei tikiuosi iš savęs kasdieniniame gyvenime ir ką realiai galiu padaryti , kad pateisinčiau šį pasitikėjimą?
7) Ar žinau savo asmenybės tipą?
8) Ar esu apmąstęs, kokie pagrindiniai mano gyvenimo ramsčiai?
9) Jei tektų apžvelgti savo gyvenimą esant šešiasdešimt penkerių , kokius savo pasiekimus ir nuveiktus darbus man būtų malonu išvysti? Kokie prisiminimai man teiktų džiaugsmą?
10) Ar mano gyvenimo vertybės subalansuotos? O gal jo didžiąją dalį užima kuri nors viena sritis - pinigai, darbas, tarpusavio santykiai?
Antrasis etapas - savo elgsenos analizė, siekiant užčiuopti savo gyvenimo ir bendravimo procesų vystymosi principus bei dėsningumus. Šio savianalizės etapo tikslas - nustatyti, kur darosi plyšiai tarp esminių vertybių, pasaulėžiūros prioritetų ir konkrečių siekių bei dabartinio gyvenimo stiliaus ir veiklos. Kitais žodžiais tariant, įvertinti, ar dabartinis jūsų gyvenimo stilius yra toks, kokio norėtumėte.
Trečiasis etapas yra fizinių savo gyvenimo aspektų ir savęs priežiūros apžvalga. Kuo geresnė jūsų fizinė būsena, tuo greičiau užgydysite stresų padarytas žaizdas. Bet kokia forma besireiškianti savęs priežiūra nėra pataikavimas sau, o tiesiog gyvenimo norma ir būtinybė.