Jaunas_buhalteris rašė:
tai gal butu galima gauti ir issamesnes informacijos apie Kroatija?!!!!
Apie kelionės kainą, tai tikrai reikia pasiskaičiuoti pačiam, nes nežinia kokių sąlygų nori ir kur tiksliai važiuosi, nes Kroatija didelė.
Į vieną pusę nuo Vilniaus iki Splito yra apie 2000km. Važiuojan nonstop šį atstumą galima įveikti per 24val. Bet dažniausiai daroma vienos nakvynės sustojimas Čekijoj ar Slovakijoj (žiūrint per kurias šalis važiuosi).
Nuo liepos 1 d. ten prasideda sezonas, taigi apsigyvenimo kainos gali būti aukštesnės. Jei nuspręsit apsistoti pas privačius žmones kaina labai priklausys nuo to keliom dienom apsistosit. Jei 1-2 bus aukštesnė, o jei kokiai savaitei galima ir neblogą išsiderėti.
Apie kelius, tai nieko paguodžiančio pasakyti negalima. Teko girdėti, kad jau yra nutiesta šiokia tokia autostrada Kroatijoje, bet šiaip tai kelialiai eina kalnų šlaitasi, skardžiais ir pažvelgus žemyn galima pamatyti nuo skardžio nuriedėjusių mašinų ar autobusų. O vietiniai tokiais kelialiai važinėja kaip pamišę
Dėl klimato, tai gali būti apie 30-40 laipsnių, bet neriaikia išsigązti. Ten kažkoks kitoks tas karštis, lengvai adaptuojiesi ir vakare temperatūrai šiek tiek nukritus jau norisi megztuko.
Beja, ten labai staigiai sutemsta. Vakare atrodo dar šviesu, o žiūrėk saulė tik už kalnų ir jau tamsu.
Vidurdienį pas juos yra vadinama siesta. t.y. karščiausiu paros metu daroma pertrauka ir parduotuves galite rasti uždarytas. Bent jau kai aš gyvenau saloje, tai ten visos parduotuvės vidurdienį nedirbdavo.
Nežinau kaip žemyne, bet bent jau salose ir pakrantėse labai prastas geriamas vanduo. Taigi, jei kas važiuoja jautresnis vandeniui pravartu įsimesti geriamo vandens arba teks pirkti parduotuvėse. Beja ten vynas vos ne pigesnis negu vanduo (kalbu apie salas ir pakrantes).
Iš Lietuvos patartina imti maisto produktų kurie negenda išskyrus alkoholinius gėrimus. Ten jų nacionalinis prošekas (moteriškas, silpnas, saldus gėrimas), rakia (samagonas iš vynuogių) ir vynas parduodamas kiekviename namelyje. Parduotuvėse labai brangi mėsa ir vaisiai. Vaisius geriau pirkti turgeliuose. O jei atsikelsit anksti ryte, galima rasti jūros gėrybių turgelį, kuriame pardavinėjamos šviežios jūros gėrybes.
Su anglų kalba problemų neturėtų būti, bent jau kurortiniuose miesteliuose. Aš buvau nustebinta, kai vaisių turguje diedukas už prekystalio su manim angliškai kalbėjo.
Baruose ir restoranuose geriausia užsisakinėti žuvies ar kitas jūros gėrybes. Atneš tikrai šviežias ir skaniai paruoštas. Beja jei užsisakinėsit vyną geriau imti baltą (raudono neragavau, bet sakė, kad neskanus). Prie vyno paprastai atnešama vandens ąsotėlis. Nereikia stebėtis, ten vyną yprasta skiesti vandeniu. Atskiedus pasidaro švelnesnio skonio, labiau gaivinantis.
Jūra ten kaip iš paveiksliuko, vanduo skaidrus, žydras, sūrus. Jei kas mėgsta panardyti tai tikrai turės ką pamatyti. O plaukti gali ir nemokantis to daryti, nes vanduo labai sūrus ir kelia žmogų į viršų reikia tik truputį rankom pamakaluoti. Beja į vandenį negalima bristi basom, nes ten pilna jūros ežių. Užlipus ant tokio ežio ir įsidūrus koja ištinsta ir labai skauda. Parduotuvėse ar tiesiog paplūdimyje pardavinėjamos specialios guminės basutės maudymuisi. Beja paplūdimiuose nerasit mums įprasto smėliuko. Ten visur uolos, taigi geriausia įsimesti kilimėlius pasitiesti.
Prisimenu viną vienintelį kroatišką žodį: Hvala - reiškia ačiū.
Na jei dar ką prisiminsiu, tai parašysiu.