Baltijaa rašė: Taigi, esu dalininkė UAB, turiu 49% akcijų, partneris turi 51% (tuo pačiu jis eina ir direktoriaus pareigas). Įmonė daug užsakymų neturi ir pan. Sakykim taip, kad pati įmone savęs neišlaiko pagal tai, kiek yra darbų :)
Įmonė įkurta neseniai, tačiau iš steigiamojo kapitalo beliko ~30% (didžioji dalis pinigų išleista direktoriaus atlyginimui, žmogus vis tiek dirba, kad ir neranda užsakymų). Nereik daug sukti galvos, kad suskaičiuoti kiek mėn. liko laukti, kol baigsis įstatinio kapitalo pinigai ir reiks skelbti bankrotą.
Mano akcijų dalies, tokioje prastus rezultatus rodančioje įmonėje joks pašalinis žmogus tikrai nenorės įsigyti. Pati kaip galimybę atgauti dalį likusių pinigų matau tik skelbiant išankstinį bankrotą, bet ar galiu jį inicijuoti turėdama tik 49% akcijų, o jei ir paskelbus bankrotą, ar taip paprastai bus galima likusius pinigus pasidalinti (galbūt dar kokie mokesčiai ar pan.?)
Tai, norėjau paprašyti jūsų patarimo, kaip geriausia būtų pasielgti šioje
situacijoje.
Inicijuoti įmonės bankrotą jūs galite kaip akcininkė, turėdama bent 1 akciją.
Variantai galimi keli:
1) pasiūlykite savo kolegai -kitam akcininkui - išpirkti iš jūsų akcijas kad jis liktų vieninteliu akcininku; lai daro, ką nori, su kuo nori ir kaip nori!
2) vis paskelbti, kad parduodate 49 proc. UAB 'o akcijų; gal atsiras norinčių pirkti? Gal išpirktų ir iš jūsų koelgos?
3) galite įmonę likviduoti be bankroto (jei nėra prasiskolinusi, t.y. jei dar moki įmonė);
4) galite teikti pareiškimą apygardos teismui (pagal įmonės buveinės vietą) dėl bankroto bylos iškėlimo.
Apsispręsti - jums !