Luka_Paciolis rašė:
Negalite. Turite jas pirma pajamuoti į sandėlį ir tik po to jas parduoti.
Gal Jums geriau gauti iš tiekėjo komisinį mokestį už klientų suradimą, t.y. būtų tarpininkavimo paslauga. Manau, kad tuomet apskaitoje realiai būtų atspindima teisinga situacija.
Į prekių savikainą yra traukaimaos visos suprekių įsigijimu susijusios išlaidos, tuo tarpu PVM nėra susijusi su prekių įsigijimu išlaida, todėl PVM į turto įsigijimo kainą neįskaitomas, neatsižvelgiant į tai, ar vienetas yra PVM mokėtojas, ar ne. Šis mokestis į ribojamų dydžių leidžiamus atskaitymus įtraukiamas vadovaujantis PMĮ 24 str. 2 dalimi.
Ir man atrodo, kad negalima, ale VBS
sakė, kad darė taip
Mastau apie tarpininkavimą. Bet tada reikėtų atskirai nurodyti kainą už kurią pirkome ir atskirai savo komisinį, o to daryti nesinori. Nu mastau taip, nes pirmą kartą su ne paslaugų įmone susidūriau
Dėl PVM , taip vat kas mane balamūtina. Paslaugų įmonėje , ne PVM mokėtojoj, neatskaitomą pirkimo PVM nuo leidžiamų atskaitymų traukiu į pardavimų savikainą (D60), nes 11 VAS 14 punkte parašyta
Jei įmonė yra pridėtinės vertės mokesčio mokėtoja, pridėtinės vertės mokestis, jei įmonė jį susigrąžins, į paslaugų teikimo savikainą neįskaičiuojamas. Tačiau jei įmonė yra PVM mokėtoja, bet šio mokesčio pagal šalyje galiojančius įstatymus susigrąžinti negalės, arba įmonė yra ne PVM mokėtoja, negrąžinamas PVM už atsargas (paslaugas), sunaudotas įmonės paslaugų teikimui, gali būti įskaičiuojamas į paslaugų teikimo savikainą.
O štai 9VAS kalba tik apie Veiklos sąnaudas (bet leidžia traukti atskiru atveju ir į savikainą, bet gi tada savikaina bus nurašyta į D60)
7. Į atsargų įsigijimo savikainą neįskaitomas sumokėtas pridėtinės vertės mokestis,
išskyrus tuos atvejus, kai šis mokestis negrąžintinas, o jo pripažinimas ataskaitinio laikotarpio
veiklos sąnaudomis reikšmingai iškraipytų įmonės veiklos rezultatus.
Man atrodytu logiškiausia traukti PVM į D60