Chlutas rašė: Tuos 30 proc. atskaitymų galima pasirinkti ir nuolat taikyti? Nėra kokių nors išlygų?
Siekiant palengvinti administracinę naštą individualią veiklą vykdantiems asmenims apskaičiuojant individualios veiklos apmokestinamąsias pajamas, Įstatyme nustatyta alternatyvi gyventojo individualios veiklos pajamoms tenkančių išlaidų pripažinimo leidžiamais atskaitymais tvarka: individualios veiklos pajamų gavęs (uždirbęs) gyventojas gali pasirinkti leidžiamais atskaitymais laikyti 30 proc. gautų (uždirbtų) individualios veiklos pajamų sumos. Atimant minėtą, leidžiamais atskaitymais laikomą, sumą nėra reikalaujama faktines išlaidas pagrįsti atitinkamais dokumentais.
Ši alternatyvi leidžiamų atskaitymų pripažinimo tvarka netaikoma, kai individualios veiklos pajamas ar jų dalį gyventojas gauna iš su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusio asmens.
Pažymėtina, kad GPMĮ paliekama teisė gyventojui atimti faktiškai patirtą išlaidų sumą, pateikiant tas išlaidas pagrindžiančius juridinę galią turinčius dokumentus.
Šios Įstatymo nuostatos taikomos apskaičiuojant ir deklaruojant 2010 metų ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pajamas.
mic.vmi.lt/documentpublicone.do?id=1000068427
Iš VMI išaiškinimo, tai apribojimų lyg ir nėra, tačiau kiek pamenu kad asmenys kurie yra PVM mokėtojai šios lengvatos taikyti lyg ir negali, dabar lyg tos išlygos ir nebeliko:)))
[quote]
Kodėl VSD ir Taip, tai kaip ir verslo skatinimo priemonė, beto yra įvestos ir lubos, t.y Socialinio draudimo įmokų bazė kalendoriniais metais negali būti didesnė negu 48 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma (48×1170 Lt=56160 Lt), o šių įmokų bazė per mėnesį negali būti didesnė negu 4 Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų dydžių suma (4x 1170 Lt=4680 Lt). Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintas einamųjų 2010 metų draudžiamųjų pajamų dydis yra 1170 Lt.
Vadinasi, VSD įmokos skaičiuojamos nuo individualios veiklos pajamų sumos, ne didesnės kaip 4680 Lt per mėnesį arba
56160 Lt per metus.Tad jei apmokestinamųjų pajamų 50 proc. suma bus didesnė nei 56 160 Lt, tai VSD bei mokėsite tik nuo 56 160 Lt.
mic.vmi.lt/documentpublicone.do?&id=10000...