Na, jūs čia tikrai neteisios dėl šventinių dienų. Juk tai ne naujiena, kad šventinės dienos į atostogų trukmę neįskaitomos - tiek metų jau vadovaujamės Drbo kodeksu, o vis dar ginčijamės
DK 165 str.1d.:
165 straipsnis. Kasmetinės atostogos
1. Kasmetinės atostogos - tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį.
Šio Kodekso 162 straipsnyje nurodytos švenčių dienos į atostogų trukmę neįskaitomos.
Vadinasi, suteikiant 28 kal. dienas atostogų, šventinės dienos, įpuolusios į jų tarpą, aplenkiamos, dėl ko kalendorinių dienų gaunasi daugiau.
Kitas reikalas - kaip pats darbuotojas rašo pareiškimą dalinėms atostogoms. Tai labai svarbu. Neberandu, kurioj temoj mečiau komentarą iš seminaro, tad įmesiu dar kartą:
Klausimas.
Darbuotojas parašo pareiškimą atostogoms.
1."Prašau suteikti kasmetines atostogas nuo 2005.03.15. iki 2005.03.28."
2."Prašau suteikti 14 kalendorinių dienų kasmetines atostogas"
Ar tai reiškia, kad jeigu darbuotojo prašymas skamba būtent taip, jam ir suteikiamos tokios trukmės atostogos, nors jų metu išpuola net dvi šventinės dienos? Abiem atvejais atostoginiai išmokami už 9 darbo dienas? O gal, nežiūrint į prašymo turinį, darbdavys privalo šias dalines atostogas pratęsti dviejų šventinių dienų trukme? Jei ne, tai gaunasi, kad vėliau išleistas dar 14-ai kalendorinių dienų atostogų, darbuotojas netenka 1 darbo dienos atostoginių.
Atsakymas.
Jei darbuotojui atostogų metu pasitaiko švenčių dienos, tai šios dienos į atostogų trukmę neįskaitomos. Jūsų nurodytu atveju darbuotojui suteikus 14 k.d. atostogas ir per tą laiką pasitaikius 2 šventinėms dienoms, bus laikoma, kad darbuotojas atostogavo tik 12 k.d.
Darbo kodeksas Nr. IX-926, 165 str. 1 dalis
Kaip ir nebeliko ginčo objekto, ar ne?