mariska rašė: [
Kad žmogus be troškimų laimingas? Tų pačių budistų troškimas yra pasiekti tobulybę. Norėčiau pamatyti nors vieną, kuriam tai pavyko. Kiek jų? Vienetai ant milijardų? Tai kodėl jų mokymas pritaikytas tik stipriesiems, kad milijardai jaustų kančią, nes nesugeba pagal kelių išrinktųjų mokymą išsilaisvinti nuo jos?
Vai vai, mariska, daug kur su tavimi sutinku. labai daug kur. Bet šioje temoje ne. Nors nesu labai religinga, nemanau, kad vienas sakinys apibūdina krikščionybės esmę, taip ir nesutinku su va šituo parašymu. Tai mokymas ne stipriesiems, o kaip išsiugdyti stiprybę. "Mintis, kad mes negalime kitiems prilygti, ir yra pirmas žingnis į pralaimėjimą" (Dalai Lama)
Ir da man labai patiko Dalai Lamos žodžiai apie atjautos ugdymą: "Juk neišugdysime atjautos visoms būtybėms per vieną parą.Mums nepavyks to padaryti nei per mėnesį, nei per metus. Jeigu iki mirties sugebėsime
kiek susilpninti savanaudiškus instinktus ir išsiugdyti kiek daugiau atodairos kitiems, jau būsime gerai panaudoję šį gyvenimą".
Ir apie Dostojevskį. Dar dėdė Froidas nagrinėjo jo asmenybę, bandydamas išskirti keturias puses: rašytoją, neurotiką, moralistą ir nusidėjėlį. Froidas rašė: "Mažiausiai abejonių kelia Dostojevskis rašytojas".