Sveiki! (Nepatingėjau užsiregistruoti.)
Nėra jokio skirtumo iš kur pirksite kompiuterinę techniką, nes visur prekės yra tos pačios, skiriasi tik pardavėjų apetitai. Lietuvoje tėra keli stambūs tiekėjai, o kokie 99.9% įmonių dirba
drop-shipping principu.
Aš visiems savo klientams rekomenduoju kompiuterius su Intel procesoriais, nes jie našesni ir ekonomiškesni už AMD analogus.
Kalbant apie stacionarius kompiuterius, tai su paprastais biuro darbais ir paprastais žaidimais (Cradle of Rome, Bejeweled, etc.) susitvarko net tie patys Celeron procesoriai. Integruoto Intel vaizdo taip pat pakanka. (Bus dar geriau, jei nepagailėsit keliasdešimt litų ir pasiimsit Intel Pentium procesorių.)
Jei yra didelis noras žaisti rimtus žaidimus, naudoti sunkesnes, labiau procesorių apkraunančias programas, tai reikia žiūrėti į sistemas su i3 ar i5 procesoriais, nepagailėti pinigų vaizdo plokštėms nVidia GTX650ti BOOST ar GTX660 ar AMD HD7850/7870.
Idealiausias variantas kalbant apie kietuosius diskus — SSD diskas operacinei sistemai ir pagrindinėms programoms, ir standusis 2TB diskas piratiniams filmams saugoti
Paties sukomplektuotas kompiuteris visada bus geresnis už tą brangų, kuris stovi avitelose ir topocentruose, nes žinosi kas į vidų sudėta. Šiais aršios konkurencijos laikais pardavėjai yra pasiruošę nemokamai visas išsirinktas dalis į dėžę sukišti. Pardavėjai net tuos pačius
windowsus įrašys, jei nepagailėję kelių šimtų litų, tuos
windowsus iš jų įsigysite.
Kalbant apie nešiojamus kompiuterius, geriausi yra tie, kuriems suteikiama didžiausia garantija. Visi gamintojai gamina labai gerus, ir labai ekonominius modelius, o labai daug kas priklauso nuo to, kaip su kompiuteriu elgiasi pats pirkėjas. Jei neplanuojate prasidėti su žaidimais, tai imkit nešiojamą kompiuterį su Intel procesoriumi ir Intel integruotu HD vaizdu. Priklausomai nuo biudžeto, vertėtų rinktis iš sistemų su Pentium/i3 ar i5. Tokiu atveju gausite daiktą, kuriame bus tik vienas perkaisti sugebantis elementas — procesorius. Gera žinia yra tai, kad procesoriai vis dar yra ne įlituojami į plokštes, o pasodinami į jungtis (slot'us). Tai gelbėja nuo nereikalingų išlaidų.
Visai kita kalba su visokiais nVidia ir AMD mobiliais vaizdo procesoriais— jie yra lituojami tiesiai ant plokštės. Todėl, prisirinkus dulkių ir plaukų, pradeda kaisti kompiuteris, kraiposi pagrindinė plokštė, sutrūkinėja lydmetalio jungtys, ir turit juodą ekraną. „Pašildymas“ ar
chipo perlitavimas privers paploninti piniginę.
Jei yra didelis noras žaisti kompiuterinius žaidimus, tai pigaus ir gero daikto nebūna. Jei gamintojas įdeda kokį nors papildomą komponentą, tai vadinasi kažkur sutaupo. Dažniausiai taupoma ant plastmasinių korpuso dalių. Brangesnis plastikas bus linkęs sugerti smūgius, o pigus skilinės ir trupės. Geriausiai tai pasireiškia pigiuose ACER ir Fujitsu Siemens modeliuose — trupa ekraną laikančių vyrių tvirtinimo aikštelės, trūkinėja didesnes įtampas patiriančios korpusų dalys.
Jei yra galimybė, tai verta įsidėti SSD diską, nes nešiojamų kompiuterių įprasti standieji diskai (HDD) yra apgailėtinai lėti. Kalbant apie RAM, tai normaliam darbui pakanka 4GB, bet gyventi galima ir su 2GB.
Įsigiję daiktą būtinai išsaugokite pirkimo kvitą ir prašykite užpildytos garantinės kortelės, kurioje aiškiai būtų nurodyta garantinio aptarnavimo trukmė. Po kiekvieno įrangos išvykimo į serviso centrą reikalaukite tai patvirtinančių dokumentų. Visi gamintojo įgalioti servisai remontui priimtus daiktus registruoja ir privalo pateikti informaciją apie rastus ir pašalintus gedimus daikto savininkui.