Irmina7 rašė: Kai mažinamas darbo užmokestis ar ant įsakymo turi būti darbuotojo parašas, kad sutinka ?
Ką daryti kai darbuotojas nesutinka su DU mažinimu ir nesirašo ant įsakymo ?
Jei mažinama ta darbo užmokesčio dalis, kuris nėra konkrečiai nurodoma darbo sutartyje, tuomet reikia įspėti prieš mėnesį. Tai gali būti koks nors priedas ar panašiai.
Jei mažinama darbo sutartyje nurodyta konkreti darbo užmokesčio dalis, tokiu atveju veikia 129 ir 130 straipsniai. Darbuotojams turit pranešt apie tai prieš du mėnesius (o jei jie turi vaikų iki 14 metų - prieš keturis) apie numatomą būtinųjų darbo sutarties sąlygų keitimą. Šiandien galit pateikti
siūlymą mažint algas po dviejų / keturių mėnesių, bet ne įsakymą. Darbuotojui nesutikus darbo užmokestis negali būti vienašališkai pakeistas, direktorius rašo įsakymą apie darbuotojo atleidimą po dviejų / keturių mėnesių. Tie mėnesiai pradeda eiti tada, kai darbuotojas susipažįsta su šiuo įsakymu. Atsisakant susipažinti galima patvirtintą įsakymo nuorašą siųsti registruotu laišku, tokiu atveju turėsit įrodymą, kad darbuotoją pažindinot su dokumentu.
Štai taip. Vienašališkai keisti darbo užmokesčio NEGALIMA. Jei darbuotojas nesutinka, mažinti negalima, tačiau po tam tikro laiko galima atleisti nesant darbuotojo kaltės ir išmokėti atitinkamas išeitinę ir nepanaudotų atostogų kompensacijas.