Tiesi rašė: Manau kad neteisingai :)
Disponuojama tada, kai gaunama.
Taip, deponuotus pinigus galima gauti pagal pirmą darbuotojo pareikalavimą. Taigi kai tik darbuotojas pareikalauja, pinigai turi būti išmokami, ir po pinigų išmokėjimo kitą dieną atsiranda prievolė sumokėti mokesčius. Nes kol nėra įrodymų, kad pinigai gyventojui išmokėti, tol nėra pagrindo mokėti GPM.
Jeigu ūkiškai - maža kad mano pinigai deponuoti ir galiu gauti pagal pirmą pareikalavimą, bet - pinigų aš rankose neturiu ir parduotuvėje už prekes tais deponuotais šią minutę atsiskaityt negaliu. Kad pinigus gaut, turiu paprašyt įmonės, kad išmokėtų. Taigi jei atsiskaityt šią minutę negaliu, vadinais ir nedisponuoju. Pamėginkit paneigt? :)
Beje, jei deponavimo diena lygu išmokėjimo dienai, tai deponavus dingsta prievolė pinigus išmokėt, argi ne taip? :) Deponavau lygu išmokėjau, keliauk žmogeli, tu jau savo algą turi :)
Tiesi, sutinku su pirmu sakiniu, ir jeigu nėra kai kurių aplinkybių,i r su visa pirma pastraipa.
Apie ūkiškumą : Tavo,Tiesi logika labai įdomi - pamėginkite paneigti, kad aš, turėdmas tris bulvinius maišus pinigų savo viloje Maljorkoje, negaliu jais disponuoti ( nes dabar apsipirkinėju Halės turguje ir piniginėje vėjai švilpauja).
Nes tą minutę aš jų neturiu...
Arba tingiu nueiti iki namų ir pasiimti iš spinteles...
Ne argumentas.
Deponavimas (lotyniškai depono - atiduodu saugoti) - pinigų, VP ar brangenybių atidavimas saugoti kredito įstaigai.
Jeigu kalbėti iš įmonės pozicijų, tai deponavimą apiformini atitinkamais dokais, (prieš tai sumokėjęs GPM), pinigus apskaitai kitoje sąskaitoje ir
praneši paskutiniu žinomu gyventojo adresu (registruotu laišku) ir lauki
kol ponaitis ar ponia teiksis sugaišti savo brangaus laiko kol atisriksės
ar nutipens paimti deponuotų pinigėlių.
Tačiau, įmonė nenorėdama ateityje turėti problemų su mokesčio administratoriumi (šiandien komentuoja vienaip- deponuoti neapssimokestina, rytoj kalbės kitais - panorės apmokestinti dar kartą jau apmokestintus pinigėlius, o pavyzdį su nekilnojamo turto pardavimu turime - kas neapsimokestino 2002 mertais,ir nesvarbu kad pardavimo faktas įvyko 2002, 2003 metais apmokestina ne turtą o PINIGUS pagal jų gavimo faktą) ir esant pakankamai apčiuopiamom sumom siūlau susirasti notarą ar banką ar kitą įstaigą, teikiančią deponavimo paslaugas.
Tada ir pinigų judėjimo "grandinėlė" bus aiški ir pakankamai trumpa:
- įmonė sumoka GPM, deponuoja neišmokėtus pinigus,perduodama juos atitinkamam saugotojui, o deponentas, kai jam pritrūks kapeikėlių ( atsipeikės, kad visdėlto savo pinigais nedisponuoja
), gavęs info iš įmonės nuvyks pas jo vertybių sergėtoją ir pateikęs atitinkamus dokus gaus pinigus.