Serebro rašė:
Fizinis asmuo nori tapti pvm mokėtoju. Viskas aišku, kad ką parduoda ar teikia paslaugą susijusią su pažyma, atsiras pvm.
1. Kokie gali būti fizinio asmens "buitiški" sandoriai, kurie turi ekonominės veiklos požymių, na kur dar gali be pažymos tas pvm atsirasti? Aš sugalvoju tik nekilnojamo turto nuomą, kur turbūt jokios pažymos nereikia, nori-nuomoji ir tokias pajamas deklaruoji.
2. O jei parduos tarkim asmeninį turtą(namą, automobilį ir pan.), tai pvm jokio nemokės, jei toks pardavinėjimas nebus akivaizdus verslas, taip?
Kiek išsiaiškinau, tai jei veiklai priskiri bet kokį turtą, tokiu atveju jį parduodant vėliau teks skaičiuoti ir mokėti pvm (atsižvelgiant į visas PVMĮ numatytas taisykles). Tarkim, gyventojas veiklai priskirs savo asmeninį automobilį, tai paskui norėdamas jį parduoti, turės skaityti pvmį ir žiūrėti ar jam reikia paskaičiuoti pvm, ar ne.
Tik aš nesuprantu vieno-jei priskyrei savo automobilį, kur nusidėvėjimo neskaičiuoji, tai kodėl paskui reikia žiūrėt dėl to pvm
su kitu ilgalaikiu turtu kaip ir logiška, nes nusidėvėjimą skaičiuoji, o čia turtas, kurio nenudėvi, o deklaruoji tik dėl eksploatacinių išlaidų priskyrimo. VMI pakonsultavo, kad nuo transporto priemonių, kurios priskirtos veiklai, parduodant galioja visos tos pačios taisyklės.