Labas vakaras
Turiu klausimėlį, liečiantį beviltiškas skolas.
Dirbu aš UAB "X", kuri prieš keletą metų užsienio valstybėje įregistravo dukterinę įmonę (UAB "X" kontroliuoja 51 proc. dukterinės įmonės akcijų). UAB "X" dukterinei įmonei pardavė prekių, kurių vertė siekia 90 000 LT. Prekės buvo parduotos už rinkos kainas, t.y. dukterinė įmonė prekes iš UAB "X" pirko už ne mažesnes kainas, nei kiti UAB "X" klientai. Dėl įvairių priežasčių dukterinė įmonė dirbo nuostolingai, o vėliau įmonės akcininkai priėmė sprendimą nutraukti įmonės veiklą. Dukterinė įmonė patronuojančiai įmonei negrąžino skolos - 90 000 LT. Manėme, kad šią skolą nurašysime taip pat kaip ir kitas beviltiškas skolas. Bet nuotaiką sugadino toks VMI komentaras:
"Skolos nelaikomos beviltiškomis, nors ir atitinka beviltiškomis laikomų skolų kriterijus, kai bet kokiu metu nuo to mokestinio laikotarpio, kurį skolų suma buvo įtraukta į pajamas, pradžios iki mokestinio laikotarpio, einančio po to mokestinio laikotarpio, kurį skolos buvo pripažintos beviltiškomis, pabaigos skolininkas ir mokesčio mokėtojas buvo arba tapo susijusiais asmenimis".
Išeina taip, kad dukterinės įmonės skolos mes negalime laikyt beviltiška, t.y. ją turim priskirt prie neleidžiamų atskaitymų
Gal kas nors galite paaiškinti, kodėl VMI laikosi tokios griežtos pozicijos, t.y. skolų tarp susijusių asmenų neleidžia priskirt prie leidžiamų atskaitymų pelno mokesčio atžvilgiu.
Mes juk prekes dukterinei įmonei pardavėm už rinkos kainas ir nieko bloga nedarėm (nesukčiavom ir t.t.). Bandysim dabar raštu kreiptis į VMI šiuo klausimu. Kaip manote, kokio atsako galime sulaukti? Ar gali VMI padaryti išimtį ir leisti šią skolą pripažinti leidžiamais atskaitymais?
Mūsų direktorius šiaip į pasiūlymą rašyt paklausimą VMI numojo ranka, t.y. mano, kad sulauksim formalaus atsakymo ir vis tiek būsim priversti skolą pripažinti neleidžiamais atskaitymais.
Gal kas nors buvot susidūręs su panašia situacija?
Iš anksto dėkoju už atsakymą