Ir visgi neduoda man ramybės šis klausimas. Paimkime kad ir šį balandžio mėn. Man pagal grafiką reikia dirbti 20 dienų (balandžio 17, antra Velykų diena, irgi priklauso). Balandį darbo dienų yra 19. Aš balandžio 17 paėmiau atostogas. Tai kaip dabar yra? Išeina, kad dirbau 19 dienų (tiek, kiek yra balandį darbo dienų), taigi gausiu pilną atlyginimą. Plius, paėmiau vienos dienos atostogas, kurios pagal grafiką buvo darbo diena, o pagal kalendorių tai šventinė diena. Tai iš atostogų ši diena išsiminusuoja, ir gaunasi, kad paėmiau 0 kalendorinių dienų atostogų? O kadangi pagal grafiką buvo darbo diena, tai darbdavys dar turi už tai sumokėti? Padėkite suprasti. Gal ne taip mąstau? Labai ačiū!
Tininga rašė:
Vladimirv rašė:
Tai ar nesigauna tuomet, kad man iš atostogų dienų gruodžio 26 ir sausio 1 išmeta (t.y., lieka didesnis atostogų likutis), bet ir sumoka dar už jas, nes pagal grafiką tai turėjo būti darbo dienos?
Šiaip čia gana įdomi situacija, o ji susidarė dėl to, kad dirbant ne įprastu 5 ar 6 d.d. režimu jau turėtų būti taikoma suminė apskaita.
Bet esmė tokia: švenčių dienos
nėra atostogos. O atostoginiai mokami pagal šį Vyriausybės nutarimo punktą:
8. Darbo užmokestis už kasmetines atostogas apskaičiuojamas taip: vidutinio vienos darbo dienos (valandos) užmokesčio, nustatyto pagal Aprašą, dydis dauginamas iš darbo dienų (valandų) skaičiaus darbuotojui suteiktų atostogų (pagal darbuotojo arba įmonės darbo (pamainos) grafiką) laikotarpiu.