nieko_sau rašė: f, niekas neginčyja 6.3. punkto-1 val VDU, jei darbo diena ilgesnė nei 8 val.
7. punkte parašyta:
....(pagal darbuotojo arba įmonės darbo (pamainos) grafiką)-reiškia aš neteisingai nepasakiau (aišku blogai, kad padariau prielaidą, jog įmonėje 5 darbo dienų grafikas, 6 val. mažai pasitaiko). Jei skaičiuoti pagal darbuotojo grafiką-tai jis ir turi būti toks, kad per savaitę dirbtų 40 val., nes kitaip tai būtų suminė darbo laiko apskaita (o jos nėra). Todėl iš praktikos darau taip, kad skaičiuoju atostoginius taip pat, kaip ir visiems, net nežiūriu jo asmeninio grafiko, nes jis turi būti sudarytas teisingai-rezultatas tas pats (ypač kad tas 7 punktas man leidžia tai daryti-pagal įmonės darbo grafiką).
Na kodel jei virš 40 val. turi būti taikoma suminė apskaita??? As imoneje dirbu pagal 2 darbo sutartis - is viso 11 val per dieną ir tu man nori sumokėti tokiųs pat atostogiunius kaip ir žmogiui diebančiam 8 val. ? Na tikrai nesutikčiau.
Aišku sutinku su tavimi, kad mano apskaičiuotas VDDU ar VVDU yra didesnis - galutinis rezultatas gaunamas faktiškai tas pats, Svarbu tik darbo dienas derinti su atostogu dienomis, valandas su valandomis.
Bet suderinat 7 punkta su 6.3 - aš teigiu, kad tokiam darbuotojui TURI būti paskaičiuotas VVDU ir atitinkamai padaugintas iš darbo valandų skaičiaus atostogu metu pagal DARBUOTOJO DARBO grafiką. Nuostatos dispozityvumą - "pagal darbuotojo arba įmonės darbo (pamainos) grafiką" - suprantu taip jei darbuotojas turi darbo grafika jis ir imamas, jei neturi įmamas įmonės.
Nors jus aišku paprieštarausit kad galiu imti ką noriu: nesutikčiau todėl kad skriaudžiamas darbuotojas t.y. pvz. aš dirbu 11 val., o Nieko_sau skaičiuodama man atostoginius paėme darbo valandas pagal įmonės darbo grafiką t.y.8 val. (tokių nesutapymų išvengiama kai skaičiuojame dienomis) - aš ateičiau reiklauti atostoginius už dar 3 val.