Rainis rašė: Finval rašė: Aš galvoju, kad čia tik skambučiu neapsieis.
Dar reiks ir raštiško paklausimo.
Nereikia, tikrai nereikia atsakymo raštu. Jei turite galimybę rasti kur nors PMĮ komentarą, tai ten yra net su pavyzdžiais išaiškintos šito 13 proc lengvatinio tarifo taikymo sąlygos. Aš taip gražiai paaiškinti nemoku, bet esmė tokia.
Štai ta sąlyga:
"vienetams, kuriuose tas pats dalyvis paskutinę mokestinio laikotarpio dieną valdo daugiau kaip 50 proc. akcijų ir vienetams, kuriuose tie patys dalyviai kartu paskutinę mokestinio laikotarpio dieną valdo daugiau kaip 50 proc. akcijų".
1) Imame 2 vienetus, abu UAB. Viename yra vienintelis akcininkas, turi 100 proc akcijų. Kitame turi 60 proc. Nei vienas UAB, neatsižvelgiant į kitas sąlygas, sumažinto tarifo taikyti negali, nes tas pats dalyvis ir viename, ir kitame valdo daugiau kaip 50 proc.
2) Jei turi 100 proc tik viename ir vykdo kitas sąlygas - lengvata galima.
3) Jus domina atvejis, kai 2 akcininkai valdo po 50 proc. Jei nei vienas iš jų neturi jokių akcijų kitur (ir aišku, IĮ), lengvata naudotis gali.
4) Vėl 2 UAB. Viename yra 2 akcininkai, ne giminės, turi vienas 60, kitas 40 proc. akcijų. Pirmasis akcininkas kitame UAB turi 20 proc akcijų, antrasis 40 proc. Nei vienas UAB negali taikyti lengvatos, nes pirmojo UAB dalyviai
kartu turi 60 proc. antrojo UAB akcijų.
Ir taip toliau, jei supratote principą - kalbama ne apie vieną, o apie 2 ar daugiau įmonių (vienetų).
Gal galėtumėte ir man pakomentuoti, pagal 4 punktą, jei pirmojo UAB vienas iš akcininkų turi 34 proc.akcijų, o kitame UAB turi 50/50 su seserim, ar galima taikyti 5 proc. PM, kiek tie giminystės ryšiai toli plėtojasi?
Ir dar pagal 4 punktą, jei tie 2 akcininkai turi 20 proc. ir 40 proc., ne tame paciame UAB'e, o skirtinguose UAB'uose, ar tai turi reikšmės, ar jei jau abu virsijo 50 proc. kituose vientuose, tai lengveta ir netaikoma?