prosas rašė: Matau, kad linijoj yra mūsų Didysis Kirvis loreta13. Noriu paklaust kaip specialisto.
Oi tu, drauge, specialistų ieškotojas:)) Kiek save pamenu, kai mokiausi apskaitos pas mūsų numylėtą "buhalterį", nesupratau nieko. Jokių aktyvų ar pasyvų. Nes net nenorėjau savęs identifikuoti, kaip buhalterės.
O va, kai reikėjo, kai atsirado motyvacija...bliambuški kaip greit viskas tapo aišku:))) (na turiu omenyje elementoriškus dalykus, kaip tą p/n ataskaitą padaryt, ar balansą, kas tas turtas...ir t.t.)
Visuomet maniau ir manau, kad didžiausią postūmį duoda motyvacija ir nusiteikimas - reikia tau to ar tik šiaip "laiką užmušinėji".
Universitetai ir nėra orientuoti į dirbantį buhalterį, labiau į vadovaujantį, Juk žinote, kad, tarkime, VU nėra buhalterinės apskaitos specialybės. Tik vadybininkai su specializacija "apskaita ir auditas", jei gerai pamenu.
Na o kolegijos, orientuotos į dirbantį buhalterį, daug praktikų, daug pirminių dokumentų, viskas rodoma ir aiškinama, kaip kokiam pirmokėliui. Nes.....ateina mokytis, deja, ne patys geriausi, o tik tie, kas nepateko į univerus.
Kaip kadaise man viena panelė aiškino..."aš taip norėjau būti darželio auklėtoja, auklėt mažiukus, bet mama liepė mokytis buhalterijos..fuuuu, kaip aš tų skaičių nekenčiu..." Manote iš jos bus buhalterė
O pagal mano statistiką, grupėje iš kokių 25-30 studentų būna 2-3, kurie pabaigę gali iš karto dirbti vyr. buhalteriais. 10-15 - dar pavargti keletą metų, kad išmokt sisteminti ir analizuoti. O likę taip ir lieka dirbti darbą, nelabai nesusijusį su apskaita (pardavėjai, kirpėjos, kasininkai...vadybininkai) arba atlieka tiesiog nekvalifikuotą vienarūšį buhalterinį darbą, tarkime, išrašinėja važtaraščius:))
Vot tak:))