2010-11-21 14:13
BigDog
Sveiki.
Pradėjau "kryžiaus žygius" - reikia gauti maisto tvarkymo subjekto pažymėjimą. Nebuvo panikos, kol nepradėjau gilintis. Po šiokio tokio šoko atsigavau, jau viską po truputį dėliojuosi, bet yra keli labai aštrūs kampai, su kuriais nesusidoroju. Taigi, turiu kelis klausimus jums, patyrusiems:
1. Planuojame steigti užkandinę, kurioje pagalbinių patalpų nebus. T.y. bus maisto gaminimo zona, atskirta prekystaliu-baru nuo lankytojų salės. Kaip šiuo atveju spręsti klausimą su darbuotojų persirengimu? Ką paminėti maisto tvarkymo proceso aprašyme? Kad jie tiesiog persirengia už baro? Ar kad jau atvyksta persirengę?
2. Vietos gamybinėse patalpose nelabai daug (17 kv.m.), mums ten telpa tik viena plautuvė. Klausimas - ar įmanoma kombinacija, kad prie tos plautuvės tvarkau šviežią mėsą, paulštieną, po to darbo vietą nuplaunu, dezinfekuoju ir tvarkau daržoves (lentelės, įrankiai yra skirtingi, pažymėti skirtingais spalviniais kodais)? Ar toje pačioje plautuvėje galima plauti inventorių, darbuotojams plautis rankas?
3. Kadangi pagalbinių patalpų nėra, viskas bus laikoma toje virtuvėje. Didžiausia problema kyla su daržovių laikymo vieta. Kiek ji "atskira"? Ar jos gali būti laikomos tam tikroje specialioje sekcijoje po baru? Daržovės bus svogūnai, saldžioji paprika, pomidorai, plautos morkos, kopūstai, švieži agurkai.
4. Ar tai, kad virtuvėje bus tvarkoma šviežia mėsa, automatiškai reiškia, kad reikia numatyti ŠGP šalinimą? Tas tvarkymas, tai nuplovimas, marinavimas ir tada jau kepimas (vėliau bus ruošiami patiekalų ingridientai iš iškeptos mėsos).
5. Savo proceso aprašyme gan detaliai aprašiau gamybines patalpas ir jos zonas su įrengimais. Ar reikia detaliai aprašinėti, ar užtenka tik išskirti projekte su pažymėtais įrengimais?
6. Ar reikia pateikti patalpų vėdinimo planą?
Iš anksto dėkoju už atsakymus.
P.s. Beje, niekaip neradau jūsų vis minimo Maisto saugos įstatymo. Radau tik Maisto įstatymą.