Įdedu komentarą ta tema:
www.rimess.lt/public/12._Komandiruotes_vs_ki...
Norime ypatingai atkreipti dėmesį, kad padidėjusios išlaidos dėl kilnojamojo pobūdžio ar susijusio su kelionėmis darbu gali būti kompensuojamos tik tuo atveju, jeigu darbuotojui nemokamos komandiruotės išlaidos. Jeigu įmonės kompensuojamos padidėjusios išlaidos viršija nustatytus dydžius, tai išlaidų dalis, viršijanti nustatytą dydį, priskiriama įmonės neleidžiamiems atskaitymams.
Tuo atveju, kai mokamos ir padidėjusių išlaidų kompensacijos ir komandiruočių dienpinigiai, tai išmokėti dienpinigiai turėtų būti priskiriami įmonės neleidžiamiems atskaitymams.
Vilniaus mokesčių inspekcija, suderinusi su centriniu mokesčių administratoriumi, viename iš savo raštų yra išdėsčiusi savo nuomonę, kad jeigu darbuotojo darbo sutartyje yra nustatyta, kad darbuotojo darbas yra kilnojamojo ar su kelionėmis susijusio pobūdžio, komandiruotės išlaidos darbuotojui gali būti atlyginamos tik tokiu atveju, kai jis siunčiamas ne atlikti tiesioginio darbo, o pavyzdžiui, kelti kvalifikacijos. Taigi, mokesčių administratoriaus pozicija yra vienareikšmiška – jeigu darbuotojo darbo sutartyje yra nurodyta, kad darbuotojo darbas yra kilnojamojo ar su kelionėmis susijusio pobūdžio ir nustatyti konkretūs su tuo susiję kompensuojamų išlaidų dydžiai, tokio darbuotojo išvykos Lietuvoje ar užsienyje atlikti darbo funkcijų ar tarnybinių pavedimų negali būti priskiriamos komandiruotei, o išlaidos turi būti kompensuojamos pagal darbo sutartyje su darbuotoju nustatytas normas. Mokesčių administratoriaus nuomone, negalima pasirinkti ir tarpinio varianto, pavyzdžiui, dirbant Lietuvoje kompensuojamos dėl kilnojamojo pobudžio darbo susijusios išlaidos, o darbui užsienyje forminama komandiruotė. Mokesčių administratoriaus nuomone, tiek darbui Lietuvoje tiek ir užsienyje įmonė pati turi pasirinkti tik vieną padidėjusių išlaidų kompensavimo būdą, t.y. ar darbuotojui kompensuoti padidėjusias išlaidas dėl kilnojamojo pobūdžio darbo ar mokėti dienpinigius.