birdy rašė:
vpp rašė: Pataisytas variantas.
o gal pasirenkam dar kaimyniniu saliu apmokestinimas koks yra self employed. as esu rases apie UK ir JAV. galima butu paziureti skandinavus, baltus, vokietija, lenkija... ka manot? tokia lentele butu ir idomi ir atspindinti indvidualaus verslumo zlugdyma.
Aš manau į vieną straipsnį visko suplakti nereikia. Nes oponentai dažnai pasigauna kokį nors neesminį diskusijos dalyką ir apie jį pradeda diskutuoti. Pavyzdžiui, kiek diskusijų buvo dėl PVM padidinimo 1% (tai tokia smulkmena, lyginant su dvigubai padidėjusiais mokesčiais) arba GPM mokesčio sumažinimo keliais procentėliais (nors bendra mokesčių našta nesumažėjo, nes 3% prisidėjo darbdaviui)! Tačiau nei per TV, nei per radiją negirdėjau apibendrintos informacijos apie bendros mokesčių naštos padidinimo smulkiems verslininkams. Dažniausiai politikai pasiteisina, kad tarifai suvienodėjo, ir tuo kalba baigiasi, nes nesiriamama konkrečiais skaičiais.
Esmė tokia, kad smulkus verslas moka daugiau už darbo santykius. Gal net AB ir UAB'u galima labai neakcentuoti, nes jų pusėje jėga ir geriau jų neliesti, kad jie mažiau apmokestinti. Reikėtų siekti, kad smulkus verslas nebūtų apmokestintas labiau, negu darbo santykiai. Be to, reikia atsižvelgti, kad IĮ savininkas atsako visu savo turtu (lyginant su UAB), be to IDV ir IĮ savininkai negauna visų socialinių garantijų, todėl mokesčiai turėtų būti net mažesni, negu DS.
Galima būtų dar įdėti palyginimą su 2008 m., kad matytusi, kiek pasikeitė mokesčių našta. Aš galėčiau paskaičiuoti ir palyginti, bet jei kas galėtų sukurti tekstą, tai jį būtų galimą bandyti kur nors paskelbti.
Palyginimas su kitomis šalimis taip pat naudingas, ir tai galėtų būti atskiras straipsnis, jei kas apsiimtų tokį parašyti. Nors mūsų politikai į tokį palyginimą mažai kreiptų dėmesio.
O kas liečia smulkaus verslo žlugdymą, tai galimą ir į teismą paduoti.