Skaitom Darbo kodeksą:
194 str.
2. Už darbą švenčių dieną pagal grafiką mokamas ne mažesnis kaip dvigubas darbuotojo vidutinis darbo valandos užmokestis (darbo dienos užmokestis).
193 straipsnis. Mokėjimas už viršvalandinį ir nakties darbą
Už viršvalandinį darbą ir darbą naktį mokama ne mažiau kaip pusantro darbuotojo darbo užmokesčio, nurodyto Darbo kodekso 186 straipsnio 2 dalyje.
Tai va, jei dirbate naktį, jums turi būti mokama ne mažiau, kaip 1,5 karto jūsų darbo užmokesčio.
Jei dirbate savaitgaliais pagal darbo grafiką, jums turi būti suteikiamos išeiginės.
147 straipsnis. Darbo laiko režimas
1. Kiekvieno darbuotojo darbo ir poilsio laiko paskirstymas (kaita) per parą, savaitę ar apskaitinį laikotarpį, taip pat kasdieninio darbo (pamainos) pradžia ir pabaiga nustatoma pagal įmonės, įstaigos, organizacijos darbo tvarkos taisykles. Darbo (pamainų) grafikus tvirtina administracija suderinusi su įmonės, įstaigos, organizacijos darbuotojų atstovais (Kodekso 19 straipsnis) arba kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka. Darbo laiko pradžią ir pabaigą valstybių ir savivaldybių įmonėse, įstaigose, organizacijose nustato Vyriausybė, vadovaudamasi šio skyriaus nuostatomis.
2. Darbuotojams nustatoma penkių darbo dienų savaitė su dviem poilsio dienomis. Įmonėse, kuriose dėl gamybos pobūdžio ar kitų sąlygų penkių darbo dienų savaitė neįmanoma, nustatoma šešių darbo dienų savaitė su viena poilsio diena.
3. Darbuotojai privalo dirbti darbo (pamainų) grafikuose nustatytu laiku. Darbo grafikai paskelbiami viešai įmonių ir jų padalinių informaciniuose stenduose ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki šių grafikų įsigaliojimo. Darbdavys privalo užtikrinti tolygų pamainų keitimąsi.
4. Draudžiama skirti darbuotoją dirbti dvi pamainas iš eilės.
Beje, jei jūsų darbo grafikas 5 d. po 8 val +1 diena - 7 val, negali būti darbo sutartyje sutarta 800 Lt. Tai per mažai. Arba jūsų informacija netiksli :)
www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_...