individas rašė: Ir ką tas straipsnis pakeis? Seimūnai turi WC popieriaus.Laikraštinio nenaudoja. O mūsų straipsnis tik paskaityti nusivylusiam gyvenimų buhalteriui,mol, nu va, kaip ir galvojau-mėšlas. Čia reikia dirbti su seimūnais akis į akį. NBA turėtu pasijungti. Bet atrodo,kad jiems IKI akcijos labiau rūpi. Vadinasi, liekam prieš faktą: Skęstančių gelbėjimas, pačiu skęstančių reikalas.
Straipsnis, manau, būtų naudingas. Kažkodėl visi (net VMI ir Finansų ministerija) įstatymą supranta vienaip, ir tik Sodra kitaip. Mokesčių administravimo įstatymo 3 str. 5 p. parašyta:
"Visi Lietuvos Respublikos mokesčių teisės aktų prieštaravimai ar neaiškumai aiškinami mokesčių mokėtojo naudai." (
www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_...">
www3.lrs.lt/pls/inter3/dokpaieska.showdoc_...)
Štai kaip viename interviu apie įstatymų pakeitimus kalbėjo finansų ministrė:
Klausimas:
Skaitant mokesčių įstatymų pataisas susidaro įspūdis, kad valdžia neskiria individualios įmonės savininko uždirbtų pajamų nuo individualios įmonės uždirbtų pajamų. Vadovaujantis VSDĮ 7 str. 2 dalimi, individualios įmonės savininko pajamų metinę sumą, kuri apmokestinama VSD įmokomis, sudaro įmonės apmokestinamojo pelno, apskaičiuoto pagal Pelno mokesčio įstatymą, ir mokestinių metų pelno mokesčio skirtumas. Manytume, kad VSD įmokomis turėtų būti apmokestinamos gyventojo, bet ne įmonės pajamos. Vadovaujantis tokia logika UAB akcininkas turėtų mokėti VSD įmokas nuo bendrovės apmokestinamojo pelno atėmus pelno mokestį. Kodėl tokios keistenybės radosi pataisose?
Finansų ministrė Ingrida ŠIMONYTĖ:
Nežinau, kodėl šis klausimas adresuotas man – juk minėtas pataisas rengė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kuri kuruoja socialinio draudimo sistemą. Tačiau dėl Jūsų pastabų per daug nesiginčysiu ir galiu pridurti, kad Finansų ministerija inicijavo minėto įstatymo pataisas ir jos neseniai buvo priimtos. Nuo 2010 metų individualios įmonės savininkai galės nusistatyti sau „menamą algą“, kuri bus apmokestinama tokia pačia tvarka, kaip UAB direktoriaus darbo užmokestis. Tokį pasiūlymą mums pateikė įmonių savininkai bendrose darbo grupėse šį pavasarį. Žinoma, dabar galite paklausti: kaip taip gali būti, juk darbo sutarties nėra ir būti negali?! Manau, kad mokesčių apskaičiavimas remiasi tam tikra logika, todėl šie principai gali būti įgyvendinti, nepaisant to, kad pačios darbo sutarties nėra galimybės pasirašyti dėl Darbo ir Civilinio kodeksų apribojimų. Tikiuosi, kad ši schema veiks teisingai ir tinkamai.