Mantas2006 rašė: Filialas
Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Filialas (lot. filialis – „dukterinis“) – atskiras juridinio asmens padalinys, geografiškai esantis kitoje vietoje, negu pagrindinė juridinio asmens būstinė ir vykdantis jo funkcijas ar jų dalį, tame tarpe ir atstovavimo funkcijas. Filialai nėra atskiri juridiniai asmenys. Jie valdo jiems steigėjo patikėtą turtą ir vykdo veiklą savo įgaliojimų ribose. Filialų vadovai skiriami juridinio asmens ir veikia savo įgaliojimų ribose. Filialai gali turėti savo apskaitą, nuostatus, banko sąskaitą.
[taisyti] Filialų steigimo priežastys
Filialai dažniausiai steigiami siekiant išvengti rizikos visos įmonės mastu, stengiantis išplėsti juridinio asmens geografinę teritoriją ir taip užimti didesnę dalį rinkoje, taip pat dėl teisinių ir kitų priežasčių.
Jokių steigimo išlaidų nebus, kelių balansų taip pat nebus.
Ačiū už atsakymus, tačiau dėl filialo steigimo išlaidų drįsčiau paprieštarauti, kadangi norint jį įregistruoti, pirmiausia filialo nuostatus bei kitus reikalingus dokumentus turi patvirtinti notaras, po to registrų centre vėl gi reikia mokėti 50 proc. steigėjo įregistravimo užmokesčio . Taigi išlaidų tikrai bus, jei jau priimtume sprendimą steigt filialą.