Jotjot rašė: [html</a>"]
XI. TARPUSAVIO UŽSKAITA
41. Turtas ir įsipareigojimai negali būti tarpusavyje užskaitomi, nebent tai numatyta kitame verslo apskaitos standarte.
Žinoma, visgi tam tikras užskaitas galima daryti ir darome. Darome, kai debitorius ir kreditorius yra tas pats kontrahentas. 1-ojo metodinėse rekomendacijose paaiškinama, kad užskaitą galima daryti, jei ji parodo sandorio ar įvykio esmę. Šiuo atveju taip ir nutinka. Tačiau nesutinku su tuo, kad sandorio ar įvykio liečiančio dviejų ar daugiau ūkio subjektų nereikia dokumentuoti. Todėl, kad:
BAĮ 12 straipsnis. Ūkinių operacijų ir ūkinių įvykių įforminimas ir registravimas
1. Visos ūkinės operacijos ir ūkiniai įvykiai turi būti pagrįsti apskaitos dokumentais, išskyrus šio straipsnio 2 dalyje numatytą atvejį. Apskaitos dokumentai surašomi ūkinės operacijos ir ūkinio įvykio metu arba jiems pasibaigus ar įvykus.
Prisiminkim, kad:
20. Ūkinė operacija – ūkio subjekto veikla, keičianti turto ir (arba) nuosavo kapitalo bei įsipareigojimų dydį ir (arba) struktūrą.
Drįsčiau paprieštaraut, teko dalyvaut vienoje diskusijoje būten šiuo klausimu, ką turėjo omeny rengėjai, rašydami , kad turto ir nuosavybės negalima sudengt. O vat pasirodo, kad kaip tik barterinių užskaitų tai ir neliečia. Lygiai kaip nereikia balanse rodyt mokėtiną ir grąžintiną PVM atskiruose sąskaitų likučiuose, atatinkamai ir balanso straipsniuose.
Vat jei VISUS debitorinius įsiskolinimus sudengsi su VISAIS kreditoriniais įsipareigojimais, išsivesi vieną ar kitą rezultatą, kurį parodysi balanse, tokią operaciją draudžia (patikėkit, esu tokių stebuklų mačius), ir pan.
Dabar dar dėl akto. Kad jį rašom dažniausiai, faktas. Kad nesurašęs uždengsi (telefonu suderinęs), ir niekam nenusikalsi- taip pat faktas.
Ir dar.
Baikit su tuo ūkiniu operacijų dokumentavimo absoliutizavimu. Daeisim iki marazmo. Manęs jau vienas kadras paklausė, kodėl, darydama operaciją per DK, aš nesurašau buh.pažymos. Nu nepasiunčiau aš jo tuo momentu, o labai norėjosi.