2006-09-08 13:47
airin
2011-09-11 05-05
Įmmonės vidaus tvarka čia ne prie ko .
Siūlau paskaityti:
Perkeliant darbo dieną nevalia pamiršti įsakymo
Paskelbimo data: 2006-02-14
Jeigu įmonė nutarė pasinaudoti Vyriausybės nutarime įrašyta rekomendacija ir perkelti darbo dieną, jos vadovas turėtų pasirašyti atitinkamą įsakymą. Jame gali būti nustatyta, kaip bus derinamos poilsio ir švenčių dienos visus metus.
2005 m. gruodžio 20 d. Seimas papildė Darbo kodekso 161 straipsnį. Jis dabar suteikia galimybę derinti darbuotojų poilsio laiką su švenčių dienomis perkeliant poilsio dienas. Kartu buvo įtvirtinta nuostata, kad Vyriausybės nustatyta poilsio dienų derinimo su švenčių dienomis tvarka yra privaloma tik valstybės bei savivaldybės lėšomis finansuojamoms įmonėms, o įstaigoms ar organizacijoms, o privatūs darbdaviai šia tvarka vadovautis gali, bet neprivalo.
Jurgita Judickienė, advokatė, pažymi, kad ši rekomendacija privatiems darbdaviams reiškia, jog tuo atveju, jeigu privati įmonė nusprendžia vadovautis nustatyta poilsio dienų perkėlimo tvarka, jos vadovas turėtų informuoti savo darbuotojus apie tokį sprendimą. Todėl jam reikėtų priimti įsakymą ar kitokį lokalų teisės aktą ir su juo supažindinti darbuotojus.
Darbuotojai turi būti iš anksto informuoti apie poilsio ir darbo laiką įmonėje atitinkamomis dienomis.
„Toks įsakymas gali reglamentuoti vieną konkretų poilsio dienos perkėlimo atvejį arba nustatyti visų kalendorinių metų poilsio dienų derinimo su švenčių dienomis tvarką“, - pataria J.Judickienė. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad privatūs darbdaviai, nusprendę derinti poilsio dienas su švenčių dienomis Vyriausybės nustatyta tvarka, savo iniciatyva negali nustatyti kitokios poilsio dienų derinimo su švenčių dienomis tvarkos, negu nustatyta Vyriausybės.
„Įmonė gali ignoruoti Vyriausybės rekomenduojamą poilsio ir švenčių dienų derinimo tvarką, tai darbdaviams neužtraukia jokios atsakomybės, - tikina J.Judickienė, - kita vertus, ir darbuotojai neturi galimybių tokį poilsio laiko organizavimą vertinti kaip savo teisių į poilsį ribojimą, jei darbdavys nusprendžia ja pasinaudoti“.
Šaltinis: „Verslo žinios“ Nr.31, 2006-02-14.