Apie dovanų kuponus- dėl PVM:
www.vmi.lt/cms/documents/10174/8274962/RM-2890+paai%C5%A1kinimas+d%C4%97l+kupon%C5%B3.pdf/b01c19b0-6323-4258-bb44-d1b01ddc09c7
Į Jūsų klausimą (VMI išaiškinimas ):
Nuostatos, taikomos įmonėms, įsigijusioms dovanų kuponus
Kadangi įmonė, siekdama užmegzti su kitais asmenimis verslo ryšius ar plėtoti jau esamus, savo klientams (verslo partneriams) reprezentacijos metu neatlygintinai perduoda ne prekes (dovanas), o išdalina dovanų kuponus, todėl įmonei už jų klientų (verslo partnerių) įsigytas prekes išrašyti PVM sąskaitos faktūros ar vietoj jos naudojamo kito apskaitos dokumento mažmeninės prekybos įmonės neturi juridinio pagrindo. Vadinasi, minėtai įmonei nėra juridinio pagrindo įtraukti į PVM atskaitą prekių, kurias jos klientai (verslo partneriai) įsigijo už dovanų kuponus, pirkimo PVM.
Remiantis PMĮ 22 straipsnio nuostatomis, reprezentacinės sąnaudos - įmonės lėšos, kurias ji skiria naujiems verslo ryšiams užmegzti arba esamus pagerinti su kitomis įmonėmis arba fiziniais asmenimis, išskyrus įmonės darbuotojus, akcininkus, savininkus bei kontroliuojamąsias ar kontroliuojančias įmones ar kontroliuojančius nuolatinius gyventojus. Reprezentacinės sąnaudos patiriamos konkrečių asmenų naudai. Iš pajamų atskaitoma ne daugiau kaip 75 procentai reprezentacinių sąnaudų.
Reprezentacinio renginio metu asmenims, su kuriais įmonė siekia užmegzti naujus verslo ryšius arba esamus pagerinti, įteiktų dovanų kuponų įsigijimo išlaidos gali būti priskirtos reprezentacinėms sąnaudoms. Šios sąnaudos priskiriamos leidžiamiems atskaitymams tik tuo atveju, jeigu jos pagrįstos juridinę galią turinčiais dokumentais:
1) pinigų sumokėjimą patvirtinančiais dokumentais (kuponus platinančios įmonės išrašytais grynųjų pinigų priėmimo kvitais, išduotais kasos aparato kvitais arba banko pavedimais);
2) surašytais laisvos formos reprezentacinio renginio aktais, patvirtintais įmonės vadovo arba jo įgalioto asmens ir vyriausiojo finansininko arba jo įgalioto asmens.