Bingo rašė: Nesu tikras, bet kažkur girdėjau ar skaičiau, kad norint teikti buh paslaugas reikalinga įmonė - uab'as, indvid įmonė ar pan. O individuali veikla netinka. Na bet galvos neguldyčiau, kad tai teisybė :)
Parašyta BA įstatyme kas gali. Ko individuali veikla netinka? Draudimo niekur įstatymuose nerasite. BA įstatyme aiškiai parašyta, kad buhalteris - fizinis asmuo tvarkantis ūkio subjekto buhalterinę apskaitą. Niekur nerasite, kad buhalteris privalo būti to ūkio subjekto darbuotoju, t.y. susijusiu darbo santykiais pagal DK. Parašyta gi "fizinis asmuo", o ne "darbuotojas".
Pagal GPM įstatymą gyventojas gali verstis individualia veikla. Gyventojas kaip visiems aišku yra fizinis asmuo nuolatinai ar nenuolatinai gyvenantis Lietuvoje. Taigi buhalteris kaip gyventojas gali verstis individualiai profesine veikla kaip ir kiti kitų profesinių sričių specialistai - advokatai, antstoliai, auditoriai, notarai ir t.t. iki santechniko ar dar kokio bieso. Svarbu kad tokia veikla būtų savarankiška. "Savarankiška" reiškia turėti savo buveinę, orgtechniką, pačiam apmokėti veiklos išlaidas ir pan. Maždaug tokia mini individuali įmonė. Kitaip problemos su Sodra, Darbo inspekcija ir VMI prasidėtų.
P.S.
Visgi VMI paaiškinimai šiuo klausimu nėra palankūs buhalteriams. Vidiniame rašte adresuotame VMI skyriams mokesčių mokėtojams konsultuoti (savo akimis mačiau) buvo paaiškinta neigiamai, o pagrindą dėstė taip: "vadovaujantis BA įstatymu...negali".
Pasiskaitykime įstatymą. Tokio draudimo nerasime. Tiesiog kaip kam patogu taip ir aiškina. O VMI nepatogu - mažiau mokesčių į biudžetą (ypač soc.draudimo įmokų). Taigis.