Tiesi rašė: Aš supratau kad taip ir yra, tik nelaikau, kad valandininkai yra skriaudžiami. Kaip Tu palyginsi su valandiniu tarifiniu atlygiu, neatsižvelgiant į faktiškai dirbtą laiką? Na darbo sutartyje numatai, kad darbuotojo darbo valanda tarkim kainuoja 20 Lt, na ir kas? Lygini dienpinigius su 20 Lt?
Ir taip aišku, kad išmetus frazę "už faktiškai dirbtą laiką" dienpinigiai bus apmokestinami visada.
Gerai turime tokias sitaucijas:
1. DS DU - 800, 0.5 mėn. nemokamos atostogos - pagal VMi dienpinigių riba 800/2 ?
2. DS DU - 400 LT ir kiekveina menesi mokama 300 LT premija - apribojimas 400/2 ?
3. DU priklauso nuo išdirbio ir nurodyta vieno vieno gamybo veineto kaina - - apribojima 0/2 ?
Išmetus frazę už faktiškai dirbtą laika galima būti atlykti tokius palyginimus DU su MMA, VTA su MVA - taigi tavo teiginis nepagrįsta, kad dienpinigiai būtų apmokestinami visada todėl kad lyginimo schema dabar tokia
LT: 50% DU per mėn. ar valandinio atlygio per mėn.
UZS: kai DU per mėn.
ar valandinio atlygio per mėn. neviršyja MMA
ar MVA . T.y duota galymibe daryti įvairius palyginimus pvz. Valandini atlygi per men. su MMA ar valandini atlygį su MVA (jei traktuojama kad "faktiškai dirbtas laikas" priskirtinas tik valandinia atlygiui - tai negalima padaryti 2 lyginimo)
Tiesi rašė:
Jei formuluotė būtų: "50 procentų darbuotojo mėnesinės algos už faktiškai dirbtą laiką ar valandinio tarifinio atlygio už faktiškai dirbtą laiką." – tada sutikčiau. Bet juk tokio intarpo formuluotėje nėra. Dėl neapmokamų atostogų - logiška, tačiau jei galima pasinaudot formuluotės trūkumais , kodėl jais nepasinaudot? :)
Teisi kur tu matei tokia formulute - tai sutinku Normiai aktai turi NEDVIPRASMIŠKI - ko dabar nėra. Aš su tavimi sutikčiai jei būtų "darbuotojo mėnesinės algos ar per faktiškai dirbtą laiką gauto valandinio tarifinio atlygio".
Bet to kodėl "Darbuotojo mėnesinė alga"="Tarifinam atlyginimui pagal DS" ? DU už dirbtas per mėn.,ir DU nustatytas DS dažnai skiriasi - ir šioje frazė nėra taip jau aišku apie kurį variantą šnekama.