Tininga rašė:
zilvinaz rašė:
Dėl 127 straipsnio 1 dalies:
Ar kalbate apie 1 dalį, kuri šiuo metu yra šioje suvestinėje?
e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/10c6bfd...
Gal galima nuoroda į dokumentą, kuriuo ši dalis panaikinta?
Dėl 13*20/252=1,03:
252 darbo dienų skaičius turi būti imamas pagal darbo metus (ne kalendorinius metus). O jei darbo metai kerta dvejus metuss ir sekančių metų darbo dienų skaičiai dar nežinomi? Teoriškai, juk gali atsirasti naujos švenčių dienos ir pan.
Su standartiniu atveju plius minus dar aišku. O kaip pvz., dėl darbuotojo, kuris dirba pamaininiu grafiku (pvz., 2 dienas dirba, 2 dienos poilsio). Kokį tada darbo metų darbo dienų skaičių imti? Niekas juk metams pamaininių grafikų nesudaro.
Čia cituoju tą įstatymą, kuriuo seimas keičia kodeksą ir kurį jie priėmė. Vis dėlto, geriausia būtų sulaukti galutinio DK varianto, nes mes čia skubame su tomis diskusijomis.
26 straipsnis. 127 straipsnio pakeitimas
1. Pakeisti 127 straipsnio pavadinimą ir jį išdėstyti taip:
„127 straipsnis. Teisė į kasmetines atostogas“.
2. Pripažinti netekusia galios 127 straipsnio 1 dalį.
3. Pakeisti 127 straipsnio 4 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:
„3) darbo dienos, kuriomis nedirbta dėl darbuotojo laikinojo nedarbingumo, sergančių šeimos narių slaugymo, kasmetinių, pailgintų, papildomų atostogų, nėštumo ir gimdymo atostogų, tėvystės atostogų, mokymosi atostogų;“.
Dėl darbuotojo darbo metų darbo dienų skaičiaus: patirtis rodo, kad darbo dienų skaičius per 12 mėnesių labai mažai kinta. Aš paėmiau kaip pavyzdį šių metų d.d. skaičių. Norint būti labai precizišku, imsite atskiro darbuotojo darbo metus ir pagal kalendorių suskaičiuosite. O kodėl nežinomas darbo dienų skaičius? Sunku pirmadienius-penktadienius suskaičiuoti? ... O argi tas šventines dienas taip "dažnai" ir labai kaitalioja?
Net jei viena diena pasikeistų, ji praktiškai jokios įtakos neturės.
Darbuotojams, kurie dirba slenkančiais grafikais, atostogų skaičiavimas iš esmės lieka nepakitęs, t.y.kalendorinėmis dienomis (kaip kodekse rašo - "savaitėmis").
3. Pakeisti 127 straipsnio 4 dalies 3 punktą ir jį išdėstyti taip:
„3) darbo dienos, kuriomis nedirbta dėl darbuotojo laikinojo nedarbingumo, sergančių šeimos narių slaugymo, kasmetinių, pailgintų, papildomų atostogų, nėštumo ir gimdymo atostogų, tėvystės atostogų, mokymosi atostogų;“.[/i]